• Reklama

ZEGARY BMW E 36

czyli wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem, licznikami, elektryką, światłami itp. oraz pytania dotyczące płynów, olejów, środków do pielegnacji lakierów, cen części zamiennych itp.

ZEGARY BMW E 36

Postprzez rozanskiadam » 26 Maj 2004 21:14

Witam,
mam pewien problemz moim BMW e36 1,6 91r
Nagle przestały działać zegary tz. prędkościomierz,paliwko ,zegar i temperatura,działaja kontrolki,nie swieci sie wy swietlacz inspekcji serwisowej i licznik kilometrów,kontrolki hamulców jarzą sie cały czas(jarzą a nie świecą),początkowo nie słyszałem charakterystycznego klikania przy włączaniu kierunkowskazów ale teraz juz słjest ten dżwięk,lekko ruszył sie wskażnik paliwa i temperatury,oraz prękościomierz wskazuje stale 30 km/h.
tTe wskazania nie zmieniają się po wyłączeniu stacyjki,dalej jest 30 km/h
Co mam zrobić
Jeśli możeCIE to pomózCIE
pozdrawiam Adam Różański
rozanskiadam
Zanim zapytasz - POSZUKAJ!

Dołączenie: 26 Maj 2004 21:11

Postprzez johnny » 27 Maj 2004 20:41

Przedewszystkim posprawdzaj bezpieczniki miernikiem , nie " na oko" , obejrzyj wiązki przewodów które dochodzą do licznika ( może jakieś zwarcie ?? ) na końcu wyjmij zegary i zobacz wewnątrz czy coś nie jest spalone.
Z drugiej strony wygląda mi to na jakiś brak masy albo konkretne zwarcie.....
Musisz wszystko dokładnie obejrzeć!!
A silnik pracuje poprawnie???
BMW Klub Tarnów - Pierwszy autoryzowany, lokalny klub BMW w Polsce :)

Image
Awatar użytkownika
johnny

Dołączenie: 06 Sty 2003 08:42
Miejscowość: Tarnów
Moje BMW: E46 318i (N42) 2002
była:
E36 316i (M40) 1992

Postprzez rozanskiadam » 27 Maj 2004 20:50

johnny napisał(a):Przedewszystkim posprawdzaj bezpieczniki miernikiem , nie " na oko" , obejrzyj wi±zki przewodów które dochodz± do licznika ( mo¿e jakie¶ zwarcie ?? ) na koñcu wyjmij zegary i zobacz wewn±trz czy co¶ nie jest spalone.
Z drugiej strony wygl±da mi to na jaki¶ brak masy albo konkretne zwarcie.....
Musisz wszystko dok³adnie obejrzeæ!!
A silnik pracuje poprawnie???

Dzięki za odzew,
dzisiaj wyjąłem zegary i na oko nic tam nie jest spalone,wszystko czyściutkie i bez skaz widocznych
Nie sprawdzałem bezpieczników miernikiem tylko na oko
zobacze jutro
Wiązka tez wygląda nieżle
Spaliła sie żaróweczka od podświetleniua przełącznika świateł,wymieniłem ją i teraz działa- nie wiem czy to było ze soba związane
Ktoś mi tam gadał ,ze trzeba zresetować jakiś komputer- coś o tym wiesz?
rozanskiadam

Dołączenie: 26 Maj 2004 21:11

Postprzez johnny » 27 Maj 2004 21:06

Dokładnie posprawdzaj czy wszystkie światła na zewnątrz samochodu, centralny zamek, inne urządzenia elektryczne dzałają poprawnie ???
Pozornie to bez sensu..... ale możesz mieć np. przetartą wiązkę przewodów łączącą tylną klape ( bardzo możliwe przy tym wieku auta ) albo zwarcie w tylnej lampie..... a może gdzieś w podłodze pod tapicerką.....
Możliwości jest bardzo dużo..... z licznikiem jest powiązanych conajmniej kilka bezpieczników a co za tym idzie obwodów auta....

Możesz zresetować sterownik silnika ( komputer ) przez odłączenie akumulatora na kilkanaście minut.

A i nie przekręcaj stacyjki jak masz odłączone zegary i poduszke powietrzną bo będziesz musiał odwiedzić ASO :wink:
BMW Klub Tarnów - Pierwszy autoryzowany, lokalny klub BMW w Polsce :)

Image
Awatar użytkownika
johnny

Dołączenie: 06 Sty 2003 08:42
Miejscowość: Tarnów
Moje BMW: E46 318i (N42) 2002
była:
E36 316i (M40) 1992

Powróć do Dawny dział "Mechanika, Elektryka, Eksploatacja & Części" - ARCHIWUM WYŁĄCZNIE DO ODCZYTU

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bartelmus1 oraz 4 gości