Skocz do zawartości

[E87] Przekladnia Kierownicza/Maglownica


pawe118d

Rekomendowane odpowiedzi

No i padło mi w końcu:(

 

i to kurde przekladnia, przynajmniej tak powiedzieli w ASO... :8)

 

objawy: stuki w okolicach przwego przedniego kola, dodam ze tylko przy skrecie w lewo, auta nie znosi na rzadna strone wszystko OK, przy chamowaniu rowniez. Na podosniku w ASO powiedzieli ze trzymajac koło w rekach i skrecajac je powinno bez problemu i bez urzycia wiekszej siły chodzic na boki tzn skrecac. Mowili tez abym wogole nie jezdzil najlepiej bo moze dojsc do zablokowania przekladni i zamiast skrecic pojade prosto :mad2:

Cena w ASO razem z geometria to 5500 :jawdrop:

sama przekladnia 4500

co myslicie o urzywanych lub regenerowanych przekladniach? moze macie Panowie kogos polecic kto mogl by zajrzec do mojej "niuni" i sprawdzic?

 

co wogole myslicie o tej usterce?

 

bede wdzieczny za wszelka pomoc i info

 

pozdrawiam :modlitwa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że Cię troche nastraszyli, oczywiście żeby u nich wymienić i to jak najszybciej:)

 

poza ASO koszt nie wyniesie więcej jak 1000 pln a przekladnie kupisz na allegro poprostu używaną z rozbiurki i tyle:)

Taka moja rada, ale oczywiście to co zrobisz to tylko twoja sprawa.

Edytowane przez wawe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że Cię troche nastraszyli, oczywiście żeby u nich wymienić i jak najszybciej:)

 

ja tez bym w tej sytuacji darowal sobie ASO. zwlaszcza ze jest sporo warsztatow specjalizujacych sie w regeneracji maglownic.

 

w poprzednim samochodzie mialem regenerowana, zrobilem na niej 60 000km, nastepny wlasciciel zrobil kolejnych 20 000 i nie ma problemow.

 

do ceny regeneracji trzeba doliczyc koszt wyjecia i wlozenia przekladni z powortem. w 1500zl spokojnie sie zmiescisz ze wszystkim. w aso samo ustawienie zbieznosci kosztuje 600zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

 

Nie wiem co jest grane ale świeci mi się kontrolka kierownicy z kłódką na żółto. Zadnych innych objawów. Serwis mówi zeby przeprogramować za jedyne 500zł moze się uda :mad2: jak nie to do wymiany kolumna kierownicy ? Miał ktoś coś takiego ? jest na to jakiś patent ? można to samemu skasować ?

Ktoś gdzies kiedyś pisał o takim przypadku ale nei moge tego znaleźć... :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jest taki wątek w E90 (viewtopic.php?f=70&t=136968). Oznacza to, że nie wyłączyła się blokada kierownicy. Poruszaj kierownicą i ponownie włóż kluczyk - powinno pomóc. Sprawdź też wtyczkę z przewodami podłączonymi do kolumny - może tam coś nie kontaktuje. Na mój gust jest zbyt delikatna. Każde włączenie i wyłączenie klucza powoduje lekkie drganie kolumny.

Jeśli będzie się powtarzać to niestety:

1. przeprogramowanie sterowników

2. wymiana kolumny kierowniczej.

Jeden z kolegów podał przepis aby po zgaszeniu silnika nie zostawiać kół w pozycji skręconej i po wyjęciu a przed włożeniem klucza nie dotykać (ruszać) kierownicy. Trochę to kłopotliwe, ale można odwlec moment naprawy. Można też kupić używaną kolumnę (allegro ok 300 zł) i wymienić, ale pozostaje pytanie czy blokada była sprawna. Niestety nie można dokupić samej blokady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kilkanaście dni temu wymieniałem kolumnę. Objawy? Żółta kłódka zmieniła się na czerwoną i przy wkładaniu kluczyka w kolumnie jakby coś strasznie "chrobotało". Poza tym auto działa normalnie i ponoć można tak jeździć (przejachałem na tym jakieś 500km). Nie mam już gwarancji i chciałem wymienić w serwisie BMW (nieautoryzowany ale robiący tylko BMW) za całą operację chcieli ponad 2500 zł. jednak ja znalazłem tańsze rozwiązanie. Pojachałem do salonu tam gdzie kupiłem auto i dogadałem się na wymanie na zasadach GOODWILLA. Koszt? ok 480 zł!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ja kilkanaście dni temu wymieniałem kolumnę. Objawy? Żółta kłódka zmieniła się na czerwoną i przy wkładaniu kluczyka w kolumnie jakby coś strasznie "chrobotało". Poza tym auto działa normalnie i ponoć można tak jeździć (przejachałem na tym jakieś 500km). Nie mam już gwarancji i chciałem wymienić w serwisie BMW (nieautoryzowany ale robiący tylko BMW) za całą operację chcieli ponad 2500 zł. jednak ja znalazłem tańsze rozwiązanie. Pojachałem do salonu tam gdzie kupiłem auto i dogadałem się na wymanie na zasadach GOODWILLA. Koszt? ok 480 zł!

Podaj jesli możesz więcej szczegółów takich jak kiedy skończyła się gwarancja i jakich argumentów uzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechodziłem to. To był początek: viewtopic.php?f=33&t=70086

A skończyło kilka tygodni później wymiana blokady kierownicy w innym ASO.

Od tamtego czasu - prawie 3 lata - spokój...

Serwis nic nie wspominal o kolumnie kierownicy. I zdarza sie to też w 3kach, bo to to samo jest...

Pozdroofka

TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odzew :)

 

Poszperam zobacze połączenia wtyczek pod kolumną kierowniczą. Ktos w innym wątku pisał że w E90 i w innych modelach się też to dzieje i że podobno jest jakaś akcja serwisowa na to. Prawda to ?

 

I jeszcze pytanie.. czy odłączając aku skasuje ten błąd i nie bedzie sie pojawiał (zakładając że przyczyna była chwilowa) przy uruchamianiu silnika ? czy bez programowania sie nie obejdzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przechodziłem to. To był początek: viewtopic.php?f=33&t=70086

A skończyło kilka tygodni później wymiana blokady kierownicy w innym ASO.

Od tamtego czasu - prawie 3 lata - spokój...

Serwis nic nie wspominal o kolumnie kierownicy. I zdarza sie to też w 3kach, bo to to samo jest...

 

Serwis wymienia całość. Sama blokada nie występuje jako część zamienna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis wymienia całość. Sama blokada nie występuje jako część zamienna.

Nie wiem nie znam się zarobiony jestem... :wink:

Ale w serwisie wyraźnie powiedzieli: elektryczna blokada kierownicy.

Jesli faktycznie występuje tylko z kolumną, to cieszę się że było to na gwarancji.

I od tamtego czasu staram się zostawiać auto na wyprostowanych kołach...

Pozdroofka

TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 7 miesięcy temu...

wygląda na to, że i mnie to dopadło...

chciałbym tylko być pewien że to nie inna pierdoła

 

po włożeniu "kluczyka" brak reakcji , naciskanie przycisku "start/stop" nie wywołuje reakcji, na desce zapala się kontrolka blokady kierownicy na czerwono (wcześniej świeciła się na żółto)

 

proszę bardzo o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się czy to na pewno problem z blokada kolumny czy nie np problem z kluczykiem

dziwi mnie, że po włożeniu kluczyka na swoje miejsce nie zapalają się kontrolki , siedzę już kilka h na forum i szukam wskazówek ale szukajka nic nie znalazła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Panowie,

Nie chce zakładać kolejnego tematu, a mam pewne pytanie odnośnie kolumny kierowniczej w e87/90. Chodzi mi o element o numerze 6 769 157 - jest to krzyżak kolumny kierowniczej z dwoma przegubami. Łączy magiel z kolumną kierowniczą. Czy on jest teleskopowy (ma się wsuwać i wysuwać)? Bo tak działa mój obecny, na którym mam niewielki luz na kierownicy przez niego. Zamówiłem jeden z e90 - był sztywny, miałem problem żeby go założyć, jak go ścisnąłem, to też ma luz. Czy regulacja kierownicy przód tył może się odbywać nie na nim - tylko na kolumnie tej prostej? Chce wiedzieć jaki mam zamówić żeby zniwelować luz a poprawnie działała regulacja kierownicy. Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.


Czy macie kogoś w okolicy Krakowa kto zajmuje się diagnostyką i ma pełną obsługę interfejsową do właśnie poliftów e87 i e90?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
W tej okolicy działa alb3rt.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.