Skocz do zawartości

[E87] 120d Filtr cząstek stałych


mcdr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeśli rura wydechowa zagięta do dołu to nie ma dpfa

co do DPFa ma kierunek wylotu spalin? ja w swoim 2.0d mam rurę obciętą pod kątem i jest delikatnie skierowana do dołu i po końcówce wylotu mam rozumieć, że nie mam DPFa?? rozwiń swoją wypowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeśli rura wydechowa zagięta do dołu to nie ma dpfa

co do DPFa ma kierunek wylotu spalin? ja w swoim 2.0d mam rurę obciętą pod kątem i jest delikatnie skierowana do dołu i po końcówce wylotu mam rozumieć, że nie mam DPFa?? rozwiń swoją wypowiedź.

 

Więc nie przeczę, że nia ma technologicznych przeszkód ab stworzyć układ wydechowy z dpfem i zakrzywioną koncówką rury wydechowej. Jednakże z tego co wiem, tam gdzie jest dpf końcówka jest zakrzywiona do dołu, a tam gdzie jest dpf końcówka jest prosta. Mam dwa samochody bmw i u mnie ta zasada sprawdza się to w 100%. Podobne opinie czytałem także na tym forum, co najmniej raz.

 

Nie mam więc podstaw by sądzić, że jest inaczej. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rura wydechowa zagięta do dołu to nie ma dpfa

co do DPFa ma kierunek wylotu spalin? ja w swoim 2.0d mam rurę obciętą pod kątem i jest delikatnie skierowana do dołu i po końcówce wylotu mam rozumieć, że nie mam DPFa?? rozwiń swoją wypowiedź.

 

Więc nie przeczę, że nia ma technologicznych przeszkód ab stworzyć układ wydechowy z dpfem i zakrzywioną koncówką rury wydechowej. Jednakże z tego co wiem, tam gdzie jest dpf końcówka jest zakrzywiona do dołu, a tam gdzie jest dpf końcówka jest prosta. Mam dwa samochody bmw i u mnie ta zasada sprawdza się to w 100%. Podobne opinie czytałem także na tym forum, co najmniej raz.

 

Nie mam więc podstaw by sądzić, że jest inaczej. :cool2:

 

jeżeli możesz popraw wypowiedź, ponieważ z niej wynika, że i w prostej i w zakrzywionej rurze jest DPF :D

hmmm trzeba jakiś inny sposób znaleźć na określenie obecności DPFa :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamysł producenta był taki, że jeśli nie było filtra DPF, to rura była skierowana w dół, tak aby cząsteczki sadzy nie dmuchały jadącemu z tyłu innemu użytkownikowi ruchu na wprost tylko na jezdnię. Taki zabieg był stosowany u wielu producentów, nie tylko w BMW. Natomiast jeśli rura była skierowana na wprost (tak jak w benzynówkach) to na 99% był filtr DPF o ile nie modyfikowano tłumika końcowego. Można też poprosić kogoś z forum o rozszyfrowanie numeru VIN, tam to jest wyszczególnione.

E30, E36, E60, E87, F48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając DPF w menu serwis bordkompa widzimy kilometry pozostałe do wymiany tego filtra. Nie ma potrzeby zaglądać buni "pod ogon" :wink:

a jak wygląda ikonka tego filtru w kompie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Karbo" szacunek dla Ciebie :cool2:

pod poniższym linkiem jest dokładnie napisan, jak wygląda wydech z DPF i bez :shock:

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=UG51&mospid=48925&btnr=18_0561&hg=18&fg=20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie do końca jest takie oczywiste. W moim samochodzie, gdy zadzwoniłem do ASO, stwierdzono, że z fabryki wyjechał bez DFP, ale była możliwość doposażenia go. Tak więc na razie nie wiem czy mam czy nie mam. Ktoś pytał o ikonę w sekcji serwis przy i-drive. Może ktoś wkleić zdjęcie?

Tu wątek z trójki:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=67635

Edytowane przez irekka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając DPF w menu serwis bordkompa widzimy kilometry pozostałe do wymiany tego filtra. Nie ma potrzeby zaglądać buni "pod ogon" :wink:

 

Do jakiej wymiany? nie wprowadzaj ludzi w błąd. W BMW nie ma obowiązkowej koniecznosci wymiany filtra DPF przy zadanym przebiegu. Robi sie wtedy serwis tego filtra przez wymuszone wypalenie zawartosci, które w 95% przypadków kończy sie sukcesem.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając DPF w menu serwis bordkompa widzimy kilometry pozostałe do wymiany tego filtra. Nie ma potrzeby zaglądać buni "pod ogon" :wink:

 

Do jakiej wymiany? nie wprowadzaj ludzi w błąd. W BMW nie ma obowiązkowej koniecznosci wymiany filtra DPF przy zadanym przebiegu. Robi sie wtedy serwis tego filtra przez wymuszone wypalenie zawartosci, które w 95% przypadków kończy sie sukcesem.

 

ghhghhhh zawsze musisz mnie uprzedzić :cool2: dokładnie filtr się wypala, a nie wymienia, ale chciałem, aby kolega pokazał nam ikonkę i wytłumaczył o czym nas informuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr niestety ma swoją trwałość. I podlega wymianie. Z wypalanie sadzy to oczywiście prawda - gdy system stwierdzi, że filtr się przytkał to jest wstrzykiwana dodatkowa porcja paliwa, żeby osiągnąć wyższą temperaturę w której drobinki sadzy ulegną wypaleniu. Wg serwisu ASO, do którego dzwoniłem wczoraj z zapytaniem o filtr, komputer pokazuje na podstawie swoich algorytmów i stopnia zużycia filtra przebieg do wymiany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr niestety ma swoją trwałość. I podlega wymianie. Z wypalanie sadzy to oczywiście prawda - gdy system stwierdzi, że filtr się przytkał to jest wstrzykiwana dodatkowa porcja paliwa, żeby osiągnąć wyższą temperaturę w której drobinki sadzy ulegną wypaleniu. Wg serwisu ASO, do którego dzwoniłem wczoraj z zapytaniem o filtr, komputer pokazuje na podstawie swoich algorytmów i stopnia zużycia filtra przebieg do wymiany.

 

Oczywiście, filtr nie bedzie działał w nieskończonosć, ale nieprawdą też jest, ze przy pierwszym serwisie filtra tzn po ok 180 kkm filtr należy bezwzględnie wymienić. Jak wiadomo ASO najchętniej wymieniłoby wszystko ale nie zawsze jest to konieczne. Co do zwiększonej dawki paliwa i dzięki temu zwiększeniu temperatury spalania to racja, dzięki temu wypala sie sadza okresowo. W zależności od auta i radzaju zastosowanej konstrukjci może sie to dziac co kilkaset kilometrów, kierowca nawet tego nie zauważy. A może sie to też dziać okresowo co np 20 kkm, co spotkało mnie i kilku jeszcze innych użytkowników tego forum.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra - może prośba pomoże. Bardzo proszę, o zamieszczenie zdjęcia ikony lub jej precyzyjny opis. Chodzi oczywiście o ikonę w menu serwisowym dotyczą filtra cząstek stałych. Chyba nie jest to problemem opisać jak ona wygląda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra - może prośba pomoże. Bardzo proszę, o zamieszczenie zdjęcia ikony lub jej precyzyjny opis. Chodzi oczywiście o ikonę w menu serwisowym dotyczą filtra cząstek stałych. Chyba nie jest to problemem opisać jak ona wygląda?

 

irekka, już kilka razy w tym wątku było proszone i bez echa... może Twoja prośba coś pomoże :D

Edytowane przez Hipo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niżej zamieszczam ionki, jakie są u mnie i moją rure :D

 

 

http://img145.imageshack.us/img145/7160/ruram.jpg

http://img230.imageshack.us/img230/715/23397873.jpg

 

 

jest DPF czy nie?

 

rura w dół - czyli nie ma

ikonka w kompie - czyli jest

:shock: :shock: :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ikonka, którą pokazujesz z wiatraczkiem to ikonka mikrofiltra, ta od DPFa wygląda tak samo ale nie ma wiatraczka i jest napis DIESEL, rure masz zagiętą w doł wiec najpewniej nie masz DPF

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.