Skocz do zawartości

[SERIA-1] przycisk start/stop


kamil20011

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie czy przyciski w jedynce jak i w trójce bo jest taki sam . Czy po wymianie tego przycisku na nowy trzeba go programować ?

Czy bez problemu można wypiąć stary w piąć nowy i wszystko działa .

 

Nie trzeba. Na 99% jest taki sam. W końcu 1 dziedziczy po 3.

E30, E36, E60, E87, F48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no jak ty chcesz go kodować? Przecież to tylko przycisk. Wszystkie nowe BMW go mają.

 

czy jesteś pewien, że po odpięciu przycisku nie wyskoczy jakiś error, którego będzie trzeba wymazać? Prawdopodobnie o to Kamilowi chodzi i jak dla mnie to dobre pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to czy przycisk start stop silnika nie jest przypisany np. do kluczyka czy do komputera silnika , podłączenie innego może np. skutkować z nie odpaleniem samochodu . Jak głupie przełączniki szyb w niektórych modelach są programowane to przycisk też może być :)

Tym bardziej że przycisk start stop odpowiada za odpalenie samochodu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale masz go we wszystkich modelach. Nie robią modeli bez tego przycisku, więc jeśli już to wszystkie auta są "zaprogramowane". Jeśli chodzi o parowanie kluczyka z przyciskiem to wydaje mi się, że nie mat takiej możliwości. Przycisk zastąpił mechanizm stacyjki. Tak jak w normalnej się przekręca i zwiera obwody, tak tu po naciśnięciu przycisku idzie impuls do odpalenia.

E30, E36, E60, E87, F48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jest tak: komp sterujący acces control system załapie storing ale dowiesz się o tym tylko przy następnej wizycie pod wtyczką - będzie tam jako nieaktualny, nic ci nie wyskoczy na desce. a błedy w tym systemie to i tak normalka, przy każdym serwisie się je zczyszcza dla porządku i tyle - wystarczy nowy w tym kierowca i jego początkowe nadmierne duszenie guzika w nieodpowiednich sytuacjach. częśc jako taka te jest nadpisywana w żadnych pamięciach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.