Skocz do zawartości

[E87] 118d Tłumik/wydech


zagenator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

moja dziewczyna jeździ 118d - jedyna rzecz, ktora jej sie nie do konca podoba to koncowka wydechu. W zwiazku z tym pytanie do Was, czy radzilibyscie zrobic? Kupic i zamontowac jakas koncowke bardziej "estetyczna"? Jesli tak, to gdzie w Krakowie mozna cos takiego zrobic? Czy moze dbrze jest wymienic caly tlumik? Mozecie polecic jakies rozwiazania?

 

z góry dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy od budzetu. Tansza opcja jest zakup oryginalnej koncowki-nakladki wydechu (poprawia jedynie estetyke). Mozna tez kupic sportowy koncowy uklad wydechowy np. Eisenmann - wtedy zmienia sie tez dzwiek. Wersja hardcore jest zmiana calego ukladu wydechowego - wtedy dzwiek i wyglad idzie w parze z lepszymi osiagami. To tak ogolnie. Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chce typowego "buczenia", to polecam zmianę tylko końcówki. Jak chce mieć basowy pomruk, to wymiana całego końcowego tłumika. Filozofii w zmianie końcówki nie ma. Starą się ucina i wspawuje się nową. Jeśli ma 118d i bez filtra cząstek stałych to po zmianie końcówki na taką zakończoną na wprost będzie trochę kopcić na zderzak, no chyba że ją mocno wypuścisz, ale to szpetnie wygląda. Co do warsztatu, to wpisz sobie w google "tłumiki kraków" i ci znajdzie :D

E30, E36, E60, E87, F48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modyfikacje z końcówką wydechu mogę ci sam zrobić :) do tego nie trzeba mieć warsztatu , certyfikatów :)

Na allegro masz chyba 2 albo 3 rodzaje oryginlanych końcówek wydechu do jedynki fakt faktem cena to ok. 250 zł ale jest to nowa i oryginalna końcówka

Ja swoją chyba będę sprzedawał bo teraz podoba mi się inny wzór :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobną jak artek90, albo identyczną. Wymiana końcówki była pierwszą rzeczą jaką zrobiłem zaraz po kupnie auta.

Oryginalna, owalna była zaśniedziała i mnie drażniła.

 

Końcówkę wspawałem do tłumika, tzn. odciąłem tylną ściankę z kołnierzem nasadowym, który widac na fotce artka90 i rozebrałem na dwie częsci, najpierw wspawałem wewnętrzny dyfuzor, a następnie odbudowę końcówki. Wczesniej wszystko obmierzyłem suwmiarką starając się zachować odległości w wycięciu zderzaka takie jak w oryginalnej aby mi się zderzak nie upiekł. Poniżej fotki, tylko nie piszcie że wiocha bo się załamie :P

 

http://img841.imageshack.us/img841/6392/43856360.th.jpg

 

http://img267.imageshack.us/img267/3885/23808329.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gessi. mamy praktycznie identyczne. tyle jest roznicy ze w moim aucie miedzy koncowka a zderzakiem jest jeden palec luzu. zbyt nisko nie chcialem. mozesz latwo podniesc ja lekko do gory wyginajac na zawiasach tlumika. tak gdzie jest guma.
" Ser feliz no es conseguir lo que deseas, es desear lo que tienes. "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w realu nie wygląda to tak nisko, jest tylko minimalny pochył, na fotkach rzeczywiście wygląda tak jakby wisiała, ale auto stało lekko pod górę co potęguje wrażenie, poza tym chyba wersje poliftowe mają większe wycięcie w zderzaku, przez co wydaje się że jest niżej, tak jak pisałem, starałem się zachować odległości w wycięciu, poza oczywiście długością, bo ta moja po obróbce pilarką i spawarką jest o 2-3 cm dłuższa od oryginału
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

panowie odkopie temat bo nie chce zaczynac nowego

sprawa jest moze i prosta ale wole zapytac

 

wyciecie tlumika koncowego spowoduje jakis razacy dzwiek ?? kupilem koncowke ultera i chyba przegialem bo jest strasznie dluga ... nawet po skroceniu jej i tak bedzie trzeba cos zrobic z tlumikiem koncowym ... najprostrzym rozwiazeniem jest jego uciecie :mrgreen:

 

jakies uwagi odnosnie pozbycia sie tlumika koncwego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś montował do 1 z silnikiem diesla końcówkę taką jak ma 130i? Tą podwójną?

Jest na max kozacka i właśnie o takiej myślę w swoim aucie.

tu fotka dla przykładu

http://fotoo.pl//out.php/i292680_koa-ca-sup3-wka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

zas kotlet odkopany :norty:

 

czy mozna zalozyc tlumi koncowy do diesla od benzyniaka ? trafilem na fajny egzemplarz ale jest do wersji benzynwej :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.