Skocz do zawartości

[SERIA 1] Hamulce - tarcze , klocki , zaciski


kamil20011

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam nowy temat związany z hamulcami w serii 1 .

 

Jako że poszukuję ciekawych tarcz hamulcowych coś nacinanego , chciałbym zapytać czy ktoś z was nie zna sklepu gdzie można by było kupić takie tarcze ?

 

Kusi mnie pakiet BMW PERFORMANCE :

 

przód

http://www.redish-motorsport.com/resources/_wsb_497x331_Front+BMW+Performance+Brake+Kit.jpg

tył

http://www.redish-motorsport.com/resources/_wsb_446x298_BMW+Performance+Rear+Brake+Kit+-+Brembo+2+piston+yellow+monobloc+calipers+plus+324x22mm+discs+9.jpg

 

Niestety są i wady tego zestawu ;(

1. To oczywiście cena i dostępność - wg. katalogu ok.8400 zł po rabatach można uzyskać 7000 zł , można kupić tylko w ASO :(

2. Koła minimum 17 cali . Na lato OK , ale zima na 17-stkach wydaje mi się bez sensu .

3. Klocki są x2 droższe od zwykłych .

 

Może ktoś z was zna jakiś " odpowiednik " oryginalnego zestawu BMW PERFORMANCE . ? Nie mam na myśli tarcz by " tesco " tylko też coś z wyższej półki .

 

O hamulcach PERFORMANCE chyba najlepiej by się wypowiedział TREF bo jako jedyny ma takie .

Edytowane przez kamil20011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 182
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

podobno kolezanka Ania obczaiła że performance sa zakladane seryjnie w 130 lub 135(nie wiem czy wsadzaja ten silnik na 100%) ale w najwyższej wersji. Jakie są róznice na pewno nie są żółte a zwykłe siwe. Co do ceny to Ci nie pomoge bo nie wiem, ale powinny byc o wiele tańsze. :)

 

Z kołami to racja zima min 17 ja tak jeżdze już drugi rok i nie narzekam najgorzej wiosna jak dziury wyskakuja ale jeszcze żadnej nie skrzywiłem ale 2 oponki poszly do wymiany ale na koszt drogówki ;)

 

Co do klocków to na jesien zakładałem nowe z ATE koszt niecałe 350 zł za kąplet na przód - dodam że w ASO chca koło 1200zł :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom właśnie , też pytałem o cenę klocków i cena podobna 1100-1200 zł . A możesz wypowiedzieć się na temat zużywania się klocków ? Dużo szybciej lecą od zwykłych ?

 

Co do tzw. siwych zakładane są w wersji 135i . Dokładnie takie jak poniżej

http://images37.fotosik.pl/587/5c5ef6921ffc3415med.jpg

 

Ale to już nie to samo :( zacisk inny , tarcza podobna bardziej do seryjnej chyba jedynie jest większa .

 

Dla porównania poniżej performance :

http://images37.fotosik.pl/587/464fdce8969b835dmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no faktycznie sa inne ale na pewno beda lepiej hamowac od twoich seryjnych. Nalezalo by sprawdzic klocek czy jest wiekszy albo czy nie jest 2 tloczkowy juz :)

 

co do zuzycia ciezko powiedziec narazie zrobilem okolo 10k na nich, na tamtych osobiscie przejechalem kolo 50k ale nie wiem czy to byl 1 zestaw czy drugi bo wksiazce serwisowej nic na ten temat nie pisza ale w zywotnosc 70k nie za bardzo chce mi sie wierzyc. :)

 

Jesli chodzi o odymianie felg to chyba tak samo jak bylo, jedyna roznica jak narazie to nie piszcza podczas hamowania bo tamte mialy tendencje taka zwlasza podczas jazdy po miescie (prawie jak autobus) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw BMW Performance to jest to samo co w serii od 135i, różnią sie kolorem zacisków.

Zdjęcie powyżej trochę zaciemnia bo dałeś przedni od Performance i tylni od 135i :) Przedni od 135i wygląda tak: http://image.eurotuner.com/f/25449628+w750+st0/eurp_0909_11+project_bmw_135i_coupe+bmw_brakes.jpg

 

Kamil, są 2 zestawy Performance - jeden do 130i/123d, drugi do pozostałych.

Różnią się tylnimi tarczami i zaciskami. Nie wsadzisz tyłu od 130i i 123d do "mniejszych" jedynek.

 

Przody są takie same, można kupić też sam przód kompletny BMW Performance cos poniżej 4 tys zł, a stary tył domalować pod kolor u lakiernika :)

Ja zostaje przy serii, aż tak nie hamuję.

 

A czy orientuje się ktoś czy hamulce zmieniły się w wersji po lifcie ? Bo większość hamulców jest zaznaczona od 2007 roku ( tarcze , klocki ) ale wydaje mi się że nic nie było zmieniane .

Były zmiany. np. w 120d są wieksze tarcze z przodu, nie wiem jak w 116i, bo napewno masz "mniejsze" hamulce od tych w 120d np. tył masz pojedyńczy niewentylowany, w 120d mam podwójny wentylowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matii , nie chce się wymądrzać ale......

 

Zdjęcie które dodałeś jest faktycznie BMW 135i ale po modyfikacjach , nie są to tarcze oryginalne .

 

Mam sporą galerię zdjęć 135i i serio są tarczę takie jak ja wstawiłem zdjęcie ( może faktycznie tył ) ale z przodu również są takie same ( oczywiście większe ) ale chodzi mi o ich wygląd .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, mój błąd tarcza w 135i jest taka sama tylko bez wiercenia i nacięć.

Zacisk jest taki sam jak w BMW Performance, nie chcę się czepiać ale koło ktore wkleiłeś to zdjęcie tyłu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jest problem , upolowałem dwa serwisy w których cena jest w miarę możliwości "okazyjna"

Lecz po nr vin mojego samochodu wychodzi że moje auto nie jest przystosowane do tych hamulców i nie będą pasować .

Pasują dopiero "chyba" od kwietnia 2007 roku ( tak jak po lifcie )

Moje pytanie jest takie czym to się może różnić ? Skoro tarczę , klocki , zaciski są takie same ?

 

Niestety żaden dealer w Polsce nie zna na to odpowiedzi i mówi jednoznacznie cyt . " możemy to dla Pana zamówić , ale to na Pana ryzyko "

 

Dealer BMW Bawaria Motors również wyraził taką opinię i nie zna dlaczego tak jest .

 

Co myślicie , co może ew. nie pasować i czy da się to zrobić na miarę oryginału ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego, że wg vin Twoje auto ma felgi 16 cali, a hamulce performance wymagają felg 17 cali?

 

Pytałem właśnie pytałem o to , ale podobno nie jest to z tym związane . To było pierwsze moje pytanie przez telefon :)

 

Pan z działu części Warszawa powiedział mi że może to być związane z jakimś modułem od hamulców gdzie po 2007 rok jest on inny niz w 2006.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego, że wg vin Twoje auto ma felgi 16 cali, a hamulce performance wymagają felg 17 cali?

 

Pytałem właśnie pytałem o to , ale podobno nie jest to z tym związane . To było pierwsze moje pytanie przez telefon :)

 

Pan z działu części Warszawa powiedział mi że może to być związane z jakimś modułem od hamulców gdzie po 2007 rok jest on inny niz w 2006.

Po pierwsze szukali ci po zlym numerze części, powinieneś szukać tego : 34110444771 a nie tego: 34110444738

Po drugie te historie z modułem to chodzi o dokodowanie modułu DSC, a według BMW kodowanie opcji Perf. Hamulce jest możliwe od 03/2007 dla 4cylindorywch i od 06/06 dla 6cylindrowych modeli.

O co chodzi z tym kodowanie, nie wiem, bez tego też będzie lepiej hamować :) Chodzi pewnie o przesunięcie punku załączania ABS, nie wiem nie znam się, jak masz czas to poszukaj gdzieś na necie, widziałem opis do tego.

PS: Z tego co kojarzę to tylnie zaciski w tym zestawie 34110444771 są szare a nie złote jak przód. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to wszsytko jakieś chore jest .

Dzwoniłem podałem numer drugi i niestety te same wieści .

Co ciekawe szukali tam jakoś i wychodzi że do mojej wersji to nie pasuję ale do innych 116i , 118i itd .. przed liftem pasuje :) to moja co może x1 :) Nie rozumiem ich .

 

Jeden gość mówi że nie ma prawa aby coś nie pasowało bo wszystko jest takie samo w tych podstawowych silnikach dopiero coś się zmieniało chyba w dieslach i 130i --->

 

Dla mnie to jest dziwne , może to być tak samo jak z wnętrzem z którym było bardzo podobnie

Wszyscy twiedzili że sterowania do regulacji elektrycznej pleców itd . nie będą działać na 100% podłączyłem wtyczki wszystko działa .

 

Ehhh wydać tyle kasy aby powiesić sobie te tarczę na ścianie " bezcenne" . Co robić ? Pytałem czy pisanie do BMW POLSKA coś da ale twierdzą że odpowiedź będzie taka sama .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh wydać tyle kasy aby powiesić sobie te tarczę na ścianie " bezcenne" . Co robić ? Pytałem czy pisanie do BMW POLSKA coś da ale twierdzą że odpowiedź będzie taka sama .

Jak coś to ja za pół ceny odkupię od Ciebie :) do 120d ten zestaw napewno wchodzi :8)

Edytowane przez matti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.