Skocz do zawartości

[E87] PDC


kdus

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy ktos zakladał sam oryginalny PDC, chodzi mi o tył.

Kupilem samochod ze zderzakiem i czujnikami, ale nie ma calej reszty (pytanie wlasnie czego :roll: ) z fabryki wyjechal bez:( chcialbym go doposazyc jak juz mam or. czujniki. Niestety po wszystkich doposażeniach(dołozylem chip, xenon i skóre :D ) jak na ten moment troche sie splukałem, szczegolnie te lampy nikomu nie polecam, koszty dwoja sie i troja... chcialbym to zalozyc za jakies rozsadne pieniadze.

Czy ktos wie co mi jest potrzebne, itd?

W ASO powiedzieli mi ze okolo 1300zl +czesci bedzie zrobione- duzo troche.

 

P.S. jesli znowu pomieszalem watki albo nie ten dział albo bylo juz to z gory sorry.

postaram sie zrobic i wrzucic jakies zdjecia mojej malej bethi...

Edytowane przez kdus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Chyba najlepszym rozwiązaniem tej sytuacji jak nie masz pieniędzy jest założenie zestawu nie oryginalnego .

 

nie lubie poprostu wyrzucac bez potrzeby, ciagle inwestuje w doposazenie tego auta

moduł i czujniki mam juz... to kupil poprzedni wlasciciel - nie dokonczyl niestety instalacji :(

a jak tylko tyle zostalo to wole oryginal...

jak narazie tylko oryginalne czesci zakladalem i tak tez chcialbym zeby zostalo:)

nie wiem czy sama wiazke kupie... a jak ta to chyba w ASO najlepiej...

 

problem polegal w wycenie w bmw Fus wycenili mi na okolo 2800zl, w tym wszystkie czesci( caly zestaw doposazeniowy)

tak jak zadzwonilem i zapytalem o dop. o PDC do jedynki (nie tlumaczylem co mam a czego nie, sprawdzali po VIN)

jak sie dopytalem to za robocizne prawie 1300 zl a reszta to czesci,

jak mam czujniki(juz zalozone w zderzaku) i moduł w rece

czyli wedlug Was brakuje mi tylko wiazki i chyba jakiegos glosniczka-tak? + programowanie?

gdzie najlepiej to podlaczyc w Warszawie - nie chce placic ASO tyle za robocizne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa kochane serwisy mi pewne ASO za montaż zderzaków i progów m-pakiet powiedziało 1400 zł :) mają chłopaki poczucie humoru .

 

Aaa to jak masz moduł to zmienia postać rzeczy myślałem że masz same czujniki .

 

Poszukaj w necie numeru części wiązki oraz tego głośniczka , zadzwoń do ASO podaj numery części a oni podadzą ci ceny , wiązka nie powinna być droga do e60 do przodu ( wymieniali mi na gwarancji wiążke bo zaśniedziała ) to jak widziałem fakturę nie kosztowała nawet 200 zł ( mówię o wiązce samych czujników ) więc może tragedii nie będzie .

 

Popatrz jeszcze na swój zderzak bo najlepiej zmienić całą listwę gdzie są czujniki PDC bo pod nie są robione uchyty w które wkłada się czujnik , rzeźbienie typu klejenie itd mija się z celem . Całego zderzaka zmieniać nie musisz bo sama listwa jest wymienna .

 

Co do ksenonów też przerabiałem ten temat , jeżeli komuś się nudzi i nie ma co robić montaż fabrycznych ksenonów doda ci wrażeń :)

 

Matii - co do czujników nie oryginalnych . Firma np. amervox posiada szeroki zakres współpracy z dealerami samochodowymi takimi jak Opel , Toyota , Peugeot ..... montaż takich czujników to może godzina czasu , wyświetlacz montujemy na podsufitce ( w bagażniku na środku - gdy patrzymy w lusterko wsteczne widzimy wyświetlacz ) czujniki są wielkości prawie oryginalnych BMW a działanie ich nie jest w cale gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie najlepiej to podlaczyc w Warszawie - nie chce placic ASO tyle za robocizne...

 

Artur Auto Klinika 510 544 940

 

http://www.auto-klinika.com.pl/page1.html

 

zadzwoń ten człowiek rozjaśni Ci temat, podłączy i zaprogramuje. pozdr

 

 

dziekuje bardzo za kontakt, kolega z Auto kliniki zna sie na rzeczy, narazie byl pomocny przez tel. umawiamy sie na instalacje

jak bedzie po to sie pochwale i po wiem co i jak.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

juz dziala, ale jak wszystkie przerobki mojej jedyneczki, koszty poszybowaly w gore :(

 

okazalo sie ze ten modul ktory kupilem wczesniej niestety nie obsługiwal glosniczka z zestawu doposazeniowego,

ktory kupilem w ASO zeby juz nic nie kombinowac, wiazka byla przygotowana pod dodatkowy glosniczek, bo radio business nie obsluguje PDC, a okazalo sie ze modul(uzywany za darmo od kolegi) byl tylko pod radio professional.

Dwa wyjscia:

1. Kupic inny modul (w ASO ponad 600zl, na allegro nie bylo- tez moglby nie pasowac...)

2. Zmienić radio na professional...

 

wybralem opcje druga...

 

Pisze bo moze ktos bedzie potrzebowal informacji jak zalozyc PDC oryginalne...

ogolnie kupe kasy - nie oplaca sie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki głośniczek? przecież sygnał o dystansie słychać w głośnikach głównych - w zależności od zbliżenia przód / tył i odpowiednio prawy / lewy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PDC połaczone jest z radiem - analogiczne jest, że i z głośnikami, bo jak odłączysz radio to PDC ginie. u mnie na 100% słychać w poszczególnych głośnikach. Mam PDC przód / tył
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jest tak:

jesli radio business to PDC ma z tylku dodatkowy glosniczek

a jesli professional to przez radio

 

problem polegal na tym ze kupilem wiazke z dod. glosniczkiem (zestaw z ASO) bo mialem business

ale modul PDC ktory dostalem byl pod professional i nie dal sie zakodowac pod ten glosniczek

wiec zamiast kupowac innego modulu (szukac na allegro albo w ASO za ponad 600zl) zmienilem

radio na professional i chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i mam glosniczek od PDC i radio business w stanie igla na sprzedanie:) hehe

a wszysto programowal i zakladal wiazke polecany wyzej Pan Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

W moim Bmw E87 mam seryjnie Radio Business oraz PDC w tylnym zderzaku.

Niestety w przednim PDC już nie mam.

Mieisąc temu zmieniłem radio na Professional i kupiłem zderzak przedni pod PDC.

Czego ja będę w takim razie potrzebował żeby to działało w przednim zderzaku ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
W moim Bmw E87 mam seryjnie Radio Business oraz PDC w tylnym zderzaku.

Niestety w przednim PDC już nie mam.

Mieisąc temu zmieniłem radio na Professional i kupiłem zderzak przedni pod PDC.

Czego ja będę w takim razie potrzebował żeby to działało w przednim zderzaku ???

Podaj 7 cyferek nr VIN, wtedy będę mógł pomóc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.