Skocz do zawartości

Problem z pasem bezpieczeństwa


cozac

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie chciałbym powitać wszystkich użytkowników forum,

szczęśliwym posiadaczem jedynki,po półrocznych poszukiwaniach stałem się na początku tego miesiąca, więc nie miałem jeszcze okazji udzielać się na forum.

Chciałbym spytać się o radę odnośnie mechanizmu zwijającego pas bezpieczeństwa, umieszczonego w oparciu tylnej kanapy (środkowy pas). Mianowicie pas wciągnięty jest do końca i jednocześnie zablokowany. Zastałem go w takim stanie. Widzę również, że jest on chyba przekręcony o 180 stopni, więc mogę się domyślać, że z tego powodu zablokował się mechanizm i pasa nie można wyciągnąć. Nie ma również dużej możliwości manewru, gdyż pas jest napięty i jedynie składając kanapę można go lekko poluzować ale jak wciągnie mi go do końca to nie złożę kanapy do pionu.. Widzę, że są tam 2 śrubki ale nie wiem czy samemu brać się za rozkręcanie. Czy ktoś z Was rozkręcał ten mechanizm, czy może jest inny sposób?

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię cozac w klubie pasjonatów beemki "jedynki" ! :D

 

Pas chyba nie jest przekręcony... u mnie też tak jest. Tzn. był zupełnie odkręcony. Po obejrzeniu schematu (takiego jak w linku), przykręciłem i jest ok.

O ile dobrze pamiętam, przykręca się go jedną śrubą. Drugie, to chyba kołek ustalający...

 

Co do jego blokowania... trudno mi coś powiedzieć, bo czasy kiedy pasy bezwładnościowe wchodziły w życie, dawno minęły. A wraz z nimi i problemy.

Jedyne co jeszcze można zrobić, to posmarować czymś odpowiednim (spray). O ile jest dostęp do wnętrza szpuli.

No, chyba że nam nie zależy już na tym pasie, to można coś tam spróbować "pomajstrować". :wink:

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za cenne wskazówki, wspomniałeś o linku do schematu ale nie widzę go w wiadomości. Gdybyś mógł mi go podesłać to byłbym wdzięczny, gdyż chętnie na niego zerknę zanim zacznę cokolwiek majstrować. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.