Skocz do zawartości

118i skrzynia automatyczna - wymiana oleju


plastic

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Serwis BMW twierdzi, że się nie wymienia. Producent czyli firma ZF podaje (zaleca) przebieg 160tys. Natomiast krajowi serwisanci skrzyń biegów zalecają wymianę przy 80 - 100 tys. Koszt jest spory bo trzeba wymienić miskę olejową z filtrem. Dostępne są zarówno oryginalne ZF (drogie) , jak i zamienniki (sporo tańsze). Praktyczne oleju wchodzi podobno 7 do 8 litrów, bo nie ma możliwości pełnej wymiany - trzeba by wymontować skrzynię ze sprzęgłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienia się, wymienia...

 

Wymieniałem u siebie dwa miesiące temu (skrzynia 6HP19TU). Miska na Allegro kosztuje około 450 PLN (plastikowa z filtrem), oleju weszło 6 litrów - wymiana statyczna, czyli tylko zlanie ile wypłynie i uzupełnienie braku. Z tego co się orientowałem to w Polsce jest tylko kilka zakładów robiących wymianę dynamiczną i jest to kosztowna impreza - ja doszedłem do wniosku, że wymienię statycznie i za jakieś 20kkm wymienię statycznie drugi raz.

 

Olej, który zalałem to Ravenol 6HP - http://www.ravenol.pl/plyny-atf-do-przekladni-automatycznych/16-ravenol-atf-fluid-6-hp.html - niemiecki olej spełniający normy zarówno BMW jak i ZF. Od wymiany zrobiłem około 8 kkm - skrzynia pracuje bez najmniejszych problemów.

 

Pozdrawiam,

 

Piotr

http://i983.photobucket.com/albums/ae312/piskozub/DSC_0947c.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

dzieki za odpowiedz. czyli z tego wychodzi ze czesci gdzies kolo 750 zł plus koszt wyymiany. sporo :/ no ale w sumie raz sie robi takie cos w czasie uzytkowania bo niee sadze zebym zrobil nastepne 80-100 tys. tym autem zeby wymieniac przed sprzedaza. no sporo czytalem w sumei jesli chodzi o wymiany statyczna czy dynamiczna no i jak ze wszystkim ludzie sie wypowiadaja pozytywnie i negatywnie codo dynamicznej.

 

jesli jeszcze moge was prosic o opinie jesli chodzi o automat a scisle mowiac o awaryjnosc. czy cos wiecie jak z tymi skrzyniami ? zeby potem nie bylo ze musze 4-5 kola zaplacic za skrzynie po roku uzytkowania bo sie sypnie :)

 

pozdrawia przyszly bmw' kowicz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
aha jeszcze jedno pytanko. zastanawia mnie dlaczego musi byc nowa miska oleju ? nie mozna uzyc starej z nowa uszczelka ?

 

pozdr.

 

W misce jest filtr który jest z nią zespolony, a wymienić olej bez wymiany filtra to chyba bez sensu. Jest tylko kwestia zakup oryginalnej, czy zamiennika? Wymiana jest trochę skomplikowana, bo trzeba bardzo precyzyjnie ustalić stan oleju po wymianie. Miedzy innymi ważne jest by auto było wypoziomowane i skrzynia miała odpowiednią temperaturę. Jest kilka filmów na YOU TUBE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.