Skocz do zawartości

E87 - błąd filtra cząstek stałych


Pedrooo

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego, masz go zapchanego, proponuję wyjazd na autostradę i porządne przegonienie sprzętu.

Miałem to samo, krótkie trasy, głównie po mieście, efekt, temperatura skakała do 107-8 stopni.

Myślałem, że mam walnięty termostat, ale po podpięciu kompa wyszedł błąd DPF.

Skasowałem błąd, przeleciałem się pod Kraków i z powrotem i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Podpiąłem auto pod komputer i wykryło błąd filtra cząstek stałych . Co w takiej sytuacji zrobić ? Jaką metodą najlepiej pozbyć się fizycznie filtra cząstek stałych ?

 

informację o usuwaniu DPF-a masz tu dość szczegółowo opisaną. Nie wystarczy wyciąć filtra - musisz zmieniać program. Kuzyn wyciął w Vectrze C to samochód prawie nie jechał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie polecam wycinania DPF. Dla mnie to ostateczność a nie jeden DPF już uzdrowiłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej e87 już nie ma dpf-a , wycięty , już 2 miesiąc jeżdżę i jest wszystko spoko auto ma taka samą moc jak wcześniej ( przed zapchaniem ), a co do tych linków z tymi warsztatami co sie zajmuja tymi wycinkami to jestem pod wrażeniem cen, ja robiłem w lodzi koszt od mojej e87-122km to 400 zl i tam nikt mnie nie podsumował za podłaczenie komputera i diagnostyke, a sam znam w mojej okolicy takich cwaniaków co na starcie sie pytaja co chcesz zrobic, podpiecie 50zl, czy chcesz poznac kod błedu ? 100zł,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Ja bym proponował najpierw zająć się DPFem tak jak należy, czyli go uzdrowić. Jeśli problem znowu się powtórzy to wtedy dopiero myśleć o jakiś drastyczniejszych rzeczach ;)

Co do uzdrawiania... sprawdzić, czy auto się nagrzewa do 90*C. Zrobić te kilkadziesiąt km po autostradzie. Jeśli standardowe procedury nie pomogą to serwis... wymuszone wypalanie przez komputer i inne rzeczy, które zaproponuje Ci specjalista, który się na tym zna. Jak to wszystko nie pomoże to dopiero wtedy brałbym się za wycinanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.