Skocz do zawartości

Mechanizm wycieraczki tylnej szyby


Henzir

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Mam problem z tym ustrojstwem, a dokładnie padła mi całkiem tylna wycieraczka.

Próbowałem ją reanimować wg opisu z tego tematu:

viewtopic.php?f=15&t=181364

ale w E46 jest nieco inny mechanizm, ja mam bardziej zwarty i chyba niemożliwe jest jego rozebranie, a dokładnie wyciągnięcie ośki celem przeczyszczenia.

Chyba że komuś się udało to rozmontować, albo wyczyścić ośkę bez demontażu?

Zdjęcia mechanizmu:

https://plus.google.com/photos/100646385683180676023/albums/5923171375839008833?authkey=CLq6-uX56cbYxAE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe ze w takim mlodym modelu padło..... u mnie smiga tylko nedznie sika ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe ze w takim mlodym modelu padło...

 

Też się dziwię, no ale jak to mówią, martwa natura bywa złośliwa...

 

W życiu niejeden mechanizm wycieraczek rozbierałem i owszem było nieraz ciężko.

Jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby to była jednorazówka. :mrgreen:

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się dziwię, no ale jak to mówią, martwa natura bywa złośliwa...W życiu niejeden mechanizm wycieraczek rozbierałem i owszem było nieraz ciężko.Jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby to była jednorazówka.

 

Ja w każdym razie nie mam pojęcia jak to rozmontować, wygląda jakby ośka była wtopiona w ten plastik :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoj rozbierałem bo zatkany mialem przewód od spryskow... otwarlem przesmarowalem przetkalem i zlozylem.... niestety bylo to ponad rok temu i nie pamietam jak to robilem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoj rozbierałem bo zatkany mialem przewód od spryskow... otwarlem przesmarowalem przetkalem i zlozylem.... niestety bylo to ponad rok temu i nie pamietam jak to robilem

 

Znaczy udało Ci się wyciągnąć ośkę która siedzi w mechanizmie silniczka, czy tylko silniczek wyjąłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A ty czytaj ze zrozumien e46 to nie e87 :mrgreen: chyba ze dla ciebie to jeden huj

rozwalaj mnie co nowi kupuja szroty a pozniej padlo mi to to mi wycieraczka nie dziala,to mi cos gwizda,a te kontrolki od czego sa?

Trzeba kupowac takie za 15tys zl sa najlepsze Bronx dal normalna cenaq za auta i nie moze sprzedac bo kazdy polaczek chce za darmo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty czytaj ze zrozumien e46 to nie e87 :mrgreen: chyba ze dla ciebie to jeden [bAD]

 

W takim razie, wskaż mi jakiś temat dotyczący mechnizmu wycieraczki tylnej szyby w e87 z podobnym problemem do mojego i jego rozwiązaniem.

Skoro napisałeś, że na forum jest napisane co i jak to proszę bardzo, wykaż się lepszą zdolnością wyszukiwania.

Jak znajdziesz, to ja przeproszę, że nie poszukałem odpowiednio lub że mi umknęło.

Jak nie znajdziesz, to wypadałoby przeprosić.

Ja w każdym razie nie znalazłem, dlatego sugerowałem się tematem dotyczącym e46, mając nadzieję, że mechanizmy będą podobne. I faktycznie, większość opisu się zgadza, demontaż jest niemalże identyczny, problem jest z tym, że mechanizm jest inny.

 

rozwalaj mnie co nowi kupuja szroty a pozniej padlo mi to to mi wycieraczka nie dziala,to mi cos gwizda,a te kontrolki od czego sa?

Trzeba kupowac takie za 15tys zl sa najlepsze Bronx dal normalna cenaq za auta i nie moze sprzedac bo kazdy polaczek chce za darmo...

Na jakiej podstawie oceniasz moje auto jako "szrot"? Widziałeś je? Oglądałeś zanim kupiłem? Skąd wiesz ile za nie zapłaciłem?

Jeśli masz gorszy dzień to go odreaguj na siłowni/bieżni itp. a nie na pisaniu zaczepnych postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.