Skocz do zawartości

[e39] NCS - ogrzewanie postojowe


jacobsen

Rekomendowane odpowiedzi

Doczytałem w necie że można dołożyć ogrzewanie postojowe, warunkiem jest posiadanie Webasto ThermoTop Z/C. No więc ok, za pomocą NCS-Expert tool wprowadziłem następujące zmiany:

 

 

IKE zmieniamy na:

 

STANDHEIZUNG

aktiv

 

a dodatkowo ewentualnie jeszcze w IHKA:

 

ZUSATZWASSERPUMPE

aktiv

STANDHEIZUNG_KONZEPT

sh_high_ohne_sperrventil

 

Pojawiła mi się opcja na monitorze "Zew. ogrzew/went." gdy wejdę dalej jest opcja ogrzewanie postojowe. Próbuje włączyć - i nic. :(

Nic się nie dzieje, przewietrzanie działa bez problemu, ogrzewanie udało mi się załączyć raz na sekundę, ale po tym jak wyłączyłem zapłon i odczekałem minute.

Robił to ktoś z Was? jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za posta pod postem, ale nie widać by było że edytowałem, zresztą i tak nikt się nie zainteresował moim problemem.

 

Po odłączeniu akumulatora, odczekaniu 10 minut i ponownym załączeniu, webasto zaskoczyło. :) Super grzało, tylko że niesamowicie przy tym kopciło na biało.

Chyba nie powinno tak kopcić, co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A za drugim, trzecim razem? Dalej kopci ?

Mnie tak przykopcił za pierwszym razem jak na kompie dałem test samej pompki a poźniej jak już sie przepalił jest normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kopci dlatego że wcześniej gdy nie odpalało to podawało paliwo a te niespalone poleciało w wydech i teraz sie powoli wypala gdy piec grzeje,jak sie oczyści tłumik to przestanie kopcić

http://www.bmw5er.pl/


http://img201.imageshack.us/img201/4793/p5010131.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie odpaliłem dwa razy, za pierwszym razem kopcił i długo grzałem. Za drugim razem włączyłem, ale chyba nawet się nie załączyło webasto, zero dymu, choć panel nawiewu się włączył. Pomyślałem że jest za wysoka temperatura otoczenia jak i silnika i komputer odłączył webasto. [?]

 

Jutro sprawdzę z samego rana.

Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zauważyłem że się wyłącza po jakimś czasie, myślałem że czasowo ograniczone, dobrze wiedzieć że przekroczenie temperatury wyłącza webasto.

W tej chwili webasto chodzi pięknie. Rano dogrzewa silnik, odpala na postoju bez problemu, super grzeje i nie dymi. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłacz sobie INPE i przy włączeniu webasto mozesz zaobserwowac jak zmieniaja sie parametry pracy webasta...temp itp. Wtedy bedziesz widział czy wyłacza sie przy temp +/- 74stC

 

Tak na margiensie. W testach webasta jest wskaźnik temperatury swiecy żarowej. Skala jest od 0 do 1700stC...u mnie w pewnej chwili przekracze do około 1811stC. Czy u was tak jest?...nie wiem czy to normalne...po jakiejs chwili kiedy webasto sie rozbuja na maxa temp spada do cos koło 1115stC...Macie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na margiensie. W testach webasta jest wskaźnik temperatury swiecy żarowej. Skala jest od 0 do 1700stC...u mnie w pewnej chwili przekracze do około 1811stC. Czy u was tak jest?...nie wiem czy to normalne...po jakiejs chwili kiedy webasto sie rozbuja na maxa temp spada do cos koło 1115stC...Macie tak?

Obserwowałem parametry pracy Webasto i też to zauważyłem. Po chwili temp. świecy wróciła do około 1100 stopni C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Koledzy może i głupie pytanie, a mianowicie spotkał się ktoś z webasto w aucie z silnikiem benzynowym? Chętnie bym takie coś sobie dokupił, bo przyjemnie jest rano wsiadać do ciepłego autka (oczywiście chodzi mi o seryjne BMW), ale nie wiem czy jest taka opcja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.