Skocz do zawartości

E 53 Błędy


ArtPol74

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z kontrolkami 4x4 ABS i DBC zapaliły się przy uruchamianiu gdy zabrakło prądu(radio włączone) i wyskoczyły takie błędy:

51AF komunikacja ze skrzynią rozdzielczą-brak

U135C komunikacja CAN do ESP-błąd w przesyłaniu danych

C1EBO czujnik kąta skrętu-błędny

4F7A komunikacja ze skrzynią rozdzielczą-błędny

może ktoś się z tym spotkał i zna przyczyny. Bezpieczniki w schowku, w bagażniku i w komorze silnika(na podszybiu) sprawdzone. Ponoć są jeszcze za tymi w schowku? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dają się skasować. Wczoraj próbował mechanik skasować. Dziś już zrobiłem 60km. i nic. To tak jakby świadczyło o braku zasilania na skrzynię rozdzielczą? Dlatego napisałem o bezpiecznikach, gdyż przy słabym napięciu i uruchamianiu mógł się któryś przepalić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dzięki lobo za natchnienie. Co do triady to Panowie mój błąd- a mianowicie tknęło mnie, że przy sprzątaniu mogłem coś narobić pod tylnią kanapą. A jak, TO BYŁA ROZŁĄCZONA WTYCZKA od sterownika skrzyni rozdzielaczowej!! Teraz została tak jak przed sprzątaniem kontrolka 4x4- posprawdzam do końca czujniki ABS-u. A może spotkaliście się z takimi błędami, C1EB0 i C1EB1? Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wymieniaj go, na łapu capu najpierw zrób inicjalizacje disem.

Ten czujnik jest zasilany non stop bo ma działanie jest podobne do myszy komputerowej z kulką, optodioda liczy tylko ile zębów przeskoczyło, a nie jest w stanie wiedzieć na którym jest teraz zębie. Odłączając zasilanie ktoś musiał ruszyć kierownicą stąd błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.