Skocz do zawartości

Sterownik komfortu X3 E83 2007


MARIO_X3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie,

Mam temat związany z moim iksem.

 

Generalnie od jakiegoś czasu zauważyłem dziwny problem z lusterkami (tracą pamięć).

Otóż za każdym razem gdy uruchamiam auto muszę dokonywać ustawień lusterek. W momencie gdy włączam wsteczny bieg i uruchamiają mi się czujniki parkowania to lusterka odpowiednio się przestawiają aby ułatwić parkowanie (np. lusterka ustawia się ku dołowi aby umożliwić zauważenie krawężnika). Problem w tym że lusterka nie trzymają pamięci i po zakończeniu parkowania nie wracają do pozycji pierwotnej.

 

Mój mechanik po diagnozie stwierdził że uszkodzony jest moduł komfortu. Nowy moduł kosztuje ok 1300 PLN jakieś używki w sieci chodzą po 100 lub 200 PLN.

Jednak rzekomo do takiego sterownika trzeba wgrać oprogramowanie.

 

Pytanie brzmi czy znacie kogoś kto robi takie rzeczy i ewentualnie jaki jest koszt takiej akcji?

Póki co nie chce mi się jechać do ASO z tym tematem :).

 

Pozdr

MARIO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy pomoc tylko niestety zapraszam do Warszawy..

Bimmer Retrofit Polska


Zajmujemy się diagnostyką, kodowaniem, programowaniem, naprawą sterowników, doposażenia moduły BMW, konwersją BMW z importu, DVD FREE, CIC seria F i E, BMW APPS, imp. naprawczych kodów FSC


Nasza firma posiada w BMW AG status External Service Partner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Wlasnie kolego nie napisales dkad jestes. Jezeli mazowieckie i okolicevto kolega powyzej jest bardzo godny polecenia jezeli dolnoslaskie lub okolice to zspraszam do nas

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest moje pierwsze BMW,

Zakupiłem je w maju i w sumie to jest pierwsza usterka jaką mam.

Czytam to forum oraz inne i wychodzi na to że kabelek i soft do zarządzania po prostu trzeba mieć :).

Mając kabelek i soft będę sam w stanie wgrać sobie to oprogramowanie?

 

Rozumiem że soft (tak jak każdy inny) znajdę gdzieś w sieci.

Najlepsza będzie INPA?

Taki zestaw jak poniżej będzie ok?

http://allegro.pl/interfejs-usb-bmw-k-d-can-gt1-inpa-dis-obd2-i2788988791.html

 

Pozdr

MARIO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie takie proste :nienie: kabelek i już kodujesz :D :D

 

Akurat to musi zrobić ktoś kto się zna i ma odpowiednie pliki .W necie ich nie znajdziesz :cool2:

 

Jak bedziesz miał kabelek to dam ci namiar na kogoś kto to zrobi przez neta jesli oczywiscie jest taka mozliwosc zakodowania ale pewnie tak :cool2:

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ok. Jestem po działaniach z kolegą Arturem z tego forum i wychodzi na to że jednak sterownik komfortu jest ok.

Problemem jest jakieś mechaniczne uszkodzenie w lusterku od strony kierowcy, tak przynajmniej mówi INPA

 

Dodatkowo Artur stwierdził że przy pomocy NCS dla e83 nie można aktualizować oprogramowania sterownika komfortu (chcieliśmy to również zrobić mimo błędu w lusterku ale jednak się nie dało :( ), i że prawdopodobnie użyć trzeba oprogramowania AUTOLOGIC które nie jest tanie i ogólnie dostępne :).

 

Pytanie czy ktoś miał podobne akcje z lusterkami jak ja?

Czy wg was konieczna będzie wymiana lusterka? (ciekawe jest to że ręcznie przyciskiem mogę nim sterować bez problemu, czyli wychodzi na to że silniczek jest ok)

 

I czy jest tutaj jakiś dobry elektryk z Poznania lub wielkopolski który byłby w stanie zdiagnozować mi czy walnięte jest lusterko czy może gdzieś dalej uszkodzone jest coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ja to zapamiętałem, ale kolega Artur robił to zdalnie na moim kompie i tak szybko klikał że może źle zarejestrowałem że był to NCS, może to było coś innego :).

Generalnie nie da się tego zrobić ogólnie dostępnym oprogramowaniem, taki był wniosek z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Aktuslizacja poszla winkfp i przywrocenie wartosci domyslnych ncs. Kolega po prostu nie zwrocol na wszystko uwagi i tyle nie musisz kokego capaz zaraz takich postow pisac kolega Mario nie musi sie na wszystkim znac przeciez...

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja namieszałem. Sorry.

Po raz pierwszy "widziałem" jak ktoś przez mojego kompa robi coś w aucie i nie muszę się znać czy to NCS czy WINKFP, nieważne :).

 

Wróćmy do tematu.

 

Pytanie czy ktoś miał podobne akcje z lusterkami jak ja?

Czy wg was konieczna będzie wymiana lusterka? (ciekawe jest to że ręcznie przyciskiem mogę nim sterować bez problemu, czyli wychodzi na to że silniczek jest ok)

 

I czy jest tutaj jakiś dobry elektryk z Poznania lub wielkopolski który byłby w stanie zdiagnozować mi czy walnięte jest lusterko czy może gdzieś dalej uszkodzone jest coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Mój problem z szalejącymi lusterkami w końcu się rozwiązał :lol:

Okazało się że winny był w lusterku moduł odpowiedzialny za poziomowanie i generalnie za sterowanie lusterkami. Dokładnie jest to część numer: 67136965062.

Poniżej link:

http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/6965062-zestnapr-nap-z-pamiecia-str-pasaz

 

Elektryk powiedział że ten element nie jest hermetycznie zabezpieczony przed czynnikami zewnętrznymi i niestety z czasem ulega uszkodzeniu.

 

Po wymianie wszystko śmiga jak trzeba :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Ja również naprawiłem lusterko. Wymieniłem cały układ silniczków i wszystko działa tak jak powinno. Niestety kable musiałem ciąć i litować ponieważ jest to element wymieniany z całą podstawą lusterka a to by było mnóstwo roboty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 5 lat później...

Witam. Chciałem odnowić temat, ponieważ mam problem z modułem komfortu i lusterkami. Regulacja lusterek działała, nie działało składanie lusterka kierowcy. Kupiłem używane lusterko kierowcy. Sprzedawca zapewniał, że lusterko jest europejskie a okazało się angielskie. Po podłączeniu lusterka wariowały a teraz lusterko kierowcy nie reaguje. Wyskakują błędy:

-Moduł główny V : usterka napięcia wewnętrznego

-LIN-BUS: wewnętrzny obwód do złącza

Czy mogę dokupić moduł komfortu czy lepiej go próbować zaprogramować ?


https://www.fotosik.pl/zdjecie/11721d4f9eaa2b43

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.