Skocz do zawartości

[E60] Navi CCC i kontroler CIC - walka z konfiguracją


BaX

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Cześć

 

Taki oto temat, jak zrobić aby działało? :wink: Auto z 07.2007 wszystko podłączone zgodnie ze schematem, kontroler świeci ale nie działa.

 

Kodowane chyba na wszystkie sposoby i opcje są dwie albo kontroler popsuty albo coś nie halo.

 

TO: "w module MASK - ZBE_RUEKO aktiv" - nie działa, właściwie to mój moduł nie ma ZBE_RUEKO tylko ZBE i zmiany low high też nic nie dają. :(

 

Właściwie to przyjąłem wersje, że kupiłem popsuty i-drive ale wpadłem przypadkiem na takie ciekawostki:

 

http://bmw-diag.pl/Thread-Nowy-idrive-z-CCC - "...mostgw musi byc zflaszowany na ZUSB 9185636 zeby widzial idrive z cic."

 

oraz

 

http://bmw-diag.pl/Thread-Programowanie-E60-LCI-ccc-plus-cic-kontroller - przypadek praktycznie opisujący dokładnie problem z autem z mojego rocznika i rozwiązanie:

 

".....Programowanie bramki MOSTGW pomogło."

 

Jest jeszcze to http://www.e60fanatics.de/showthread.php?t=7211 ale tu więcej nie rozumiem niż rozumiem ale pojawiają się wpisy MOSTGW i ZUSB.

 

Może ktoś kto już przerobił problem poda co zrobić żeby to ruszyło bo w wersjach przed liftem i E90 to banalna sprawa, a tu jakieś kłody pod nogi. :cry2:

 

Czy faktycznie ten update MOSTGW rozwiąże problem?

 

Najgorsze jest to, że gdzieś tam padło stwierdzenie, że inny kontroler /o innym numerze z e90/ podłączony przed updatem MOSTGW zadziałał. :?

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Sam sobie odpowiem, może komuś kiedyś zaoszczędzi to czasu na szukanie rozwiązania.

 

Zrobiłem rękami dziqska :cool2: update MOSTGW do ZUSB 9185636 i kontroler CIC zaczął działać poprawnie z navi CCC. Sam update trochę trwa i gdyby ktoś robił sam to nie róbcie gwałtownych ruchów jak pasek postępu dojdzie do 100%. Będzie tak wisiał parę minut, po czym wywali info, że będzie robił to samo drugi raz i znowu będzie wisiał na 100% parę chwil. Jak skończy to napisze, że OK. Po drodze, navi zgaśnie, "postrzela" radio ale to objaw tego, że programowanie zmierza w dobrym kierunku.

 

Raz jeszcze, aby kontroler CIC działał z navi CCC oprócz przekładania kabelków i zakodowania wymaga obecności softu w wersji 9185636. W moim przypadku dotyczyło to auta z 07/2007 więc już LCI ale jeszcze z navi CCC.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam mam e60 2004r czyli przedliftem i do ccc zakładam kontroler z cic i zmieniłem w radiu rocznik nz 2009 mostgw zmieniłem na zusb9185636 piny zmienione na i-drivie i dalej nie działa??? co jeszcze trzeba zrobić??? czy przed liftem działa to też ? bo już miesiąc z tym walcze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
Witam. Postanowiłem także wymienić kontroler na tan z przyciskami od cic i udało się. Żeby to zrobić trzeba zaktualizować jednostkę ccc do najnowszej wersji, następnie podmienić numer MOSTGW do ZUSB 9185636 i w CAPPL przekodować ZBE z high na low. Kupiłem na Allegro z tymi dwoma ramkami i kawałkami kabli we wtyczce. Jeśli ktoś zdecyduje się na taka wymianę to lepiej kupić od razu z tymi ramkami, inaczej będzie trudno zamocować go w konsoli, wtyczki nie trzeba , pasuje ta od przycisku MENU. Wyciągnąłem konsolę środkową, wyciąłem w niej otwór i przykręciłem kontroler z ramkami (otwory pod śruby idealnie pasowały, gdyż kupiłem wszystko od e60 z 2009r.). Najgorzej było z wycinaniem otworu w tej ramce niby drewnianej. Pod spodem jest znal, wiec bez porządnej trzpieniowki nie radzę podchodzić,u mnie przy wycinaniu popękał trochę ten plastik z góry i musiałem okleić okleiną żeby to zamaskować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Siemka.. Też ostatnio przeszedłem montaż kontrolera CIC do CCC profesional. Navi nie musiałem aktualizować.... wystarczyło tylko zaktualizować bramke MOSTGW do 9185636 oraz przekodowanie CAPPL ZBE z high na low tak jak kolega wyżej pisał. Kontroler polecam każdemu ;)

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Siemka.. Też ostatnio przeszedłem montaż kontrolera CIC do CCC profesional. Navi nie musiałem aktualizować.... wystarczyło tylko zaktualizować bramke MOSTGW do 9185636 oraz przekodowanie CAPPL ZBE z high na low tak jak kolega wyżej pisał. Kontroler polecam każdemu ;)

 

Koledzy,

Potrzebuje pomocy, robiłem aktualizacje do MOSTGW do 9185636 ale po udanym programowaniu nadal mam stary numer 9185626

Wybrałem CC6260 zaznaczyłem 9185636

Proszę o pomoc, idrive nie działa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.