Skocz do zawartości

[E30] Regulacja zasięgu świateł mijania - silniczek


ducat

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Ostatnio więcej zajmuję się swoją nową koleżanką E30 Cabrio niż starą dobrą przyjaciółką E34 (mam nadzieję, że się nie obrazi :lol: ):D

 

Mam pytanie dotyczące mechanizmu regulacji wysokości świateł mijania lub jak kto woli ich zasięgu. W E34 jest elektryka, natomiast w E30 do każdego z "silników-siłowników" idzie plastikowy biały przewód rurka :shock: , a w niej jakiś płyn :shock: . Dobrze mówię?

 

Mój problem polega na tym, że jeden reflektor jest odłączony od tej rurki (chyba się coś złamało przy tym siłowniku i tym samym regulacja tegoż relektora nie działa.)

 

Pytania brzmią:

Jaka jest zasada działania tej regulacji, co jest w tych przewodach-rurkach płyn (jaki?), czy jest do tego jakaś pompka? Jak to w ogóle działa? Nie wiem jak połączyć ten urwany przewód z siłownikiem, gdyż wejście na siłowniku nie pasuje do tego przewodu (coś chyba się tam ułamało. Czy da się to naprawić? :shock:

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam biało-niebieskich.

Pozdrawiam, Michał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie załamujcie mnie... Nikt tak na prawdę nie powiedział tu nic sensownego odnośnie tematu. Co mnie obchodzi, że w jakimś tam UNO było podobnie.

Pytam, czy ktoś wie jak to jest zbudowane na jakiej zasadzie działa i czy da się to naprawić. Czy lepiej kupić nowy siłownik?

Pozdrawiam, Michał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.