Skocz do zawartości

Wskaźniki temperatury


domtom23

Rekomendowane odpowiedzi

W moim autku wskaźnik nie stoi w pionie, tylko kawałek za połową... Wczoraj po wyłączeniu i włączeniu silnika była nawet przed czerwoną kreską.... Posprawdzam przewody itd, ale jeśli to nie pomoże spróbuje wymienić zegary - zapewne muszę wymienić wszystkie.... Czy ktoś wie jaki to koszt???? Chciałbym oryginalne części....

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, czy dobrze zrozumiałem... Chcesz NOWE, ORYGINALNE (nieoryginalnych pewnie nie ma :D) zegary do e30?

Sama płytka z elektroniką kosztuje w ASO ok. 700 zł. Prędkościomierz - 1400 zł, obrotomierz - 700 zł, wskaźnik temperatury - 227 zł.

Na Twoim miejscu spróbowałbym porządnie odpowietrzyć układ. Jeśli odpowietrzenie jest ok, sprawdź wisko czy czasami nie odsłużyło już swojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, czy dobrze zrozumiałem... Chcesz NOWE, ORYGINALNE (nieoryginalnych pewnie nie ma :D) zegary do e30?

Sama płytka z elektroniką kosztuje w ASO ok. 700 zł. Prędkościomierz - 1400 zł, obrotomierz - 700 zł, wskaźnik temperatury - 227 zł.

Na Twoim miejscu spróbowałbym porządnie odpowietrzyć układ. Jeśli odpowietrzenie jest ok, sprawdź wisko czy czasami nie odsłużyło już swojego.

 

No dokładnie-bo wymienisz zegarki a tu lipa-to samo.

A jeśli nic już by nie

pomagało to dobrze by było podłączyć inne zegary z takiego samego modelu jeśli oczywiście miałbyś taką możliwość na próbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

 

Ja miałem dokładnie to samo. Co było:

1. Zapowietrzony układ chłodzenia

2. Wisko dokonało swojego żywota

 

Wymieniłem płyn (właściwie wodę) i założyłem nowe wisko (BEHR). To nowe wisko się skończyło po 3000 km!!! Wk....m się i kupiłem najtańsze na allegro i wiesz co? Zrobiłem już na nim 35000km i w 35st upale w korku (Wrocław) temperatura ledwo ledwo przekracza mi 90st :)

 

Także polecam odpowietrzenie no i nowe wisko.

 

A co do temperatury przy odpalaniu jak było jeżdżone to normalka. Ale zaraz po odpaleniu kiedy idzie już pompa wody, temp wraca na "standard"

 

Powodzenia.

Grzesiek

Uwielbiam stare kwadratowe trumniaki ze stajni BMW i jeżdżę E30 z wyboru a nie z przymusu!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.