Skocz do zawartości

316 Compact-czujnik


tommek261

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam takie pytanko gdzie szukac czujnika temperatury na deskę?

Tak patrzyłem oglądałem i nigdzie go nie widzę?

Czyżby siedział pod kolektorem ssącym w głowicy?

Objaw taki że wskazówki mi lata między środkiem a pierwsza kreską.czasami stoi w pionie a czasami o tak sobie chodzi.

Termostat wymieniony juz drugi i dalej to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik w moim silniku znajduje się właśnie pod kolektorem dolotowym więc u Ciebie pewnie jest podobnie.

 

Co oznacza że wskazówka "lata" ? Szybkie masz te wahania wskazówki czy wolne ? Bo jak szybkie to może być jeszcze wina licznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego miałem to samo - najpierw czujnik "wariował" później padł na amen.

 

 

Pisałem o tym na forum [dotyczy BMW COMPACT 316 '95 M43]:

 

Awarii uległ czujnik temperatury cieczy. A teraz krótkie info:

 

 

Wymiana czujnika temperatury cieczy

- numer części [12 62 1 747 281] - umiejscowienie bliżej kabiny, dwupinowy - okazujesię być czujnikiem do DME - cechą charakterystyczną, o której w żadnej książce wyczytać nie mogłem to niebieski kołnierz.

 

i teraz nieco zabawna sytuacja.

 

Sewis BMW jak wiadomo dysponuje programem który jest tożsamy z zawartością strony BMW-Fans. I tu jest mała niespodzianka. Panowie nie mogą sprzedać nam czujnika pasującego do naszego auta, bo program zawiera błąd. Program oferuje czujnik o numerze [13 62 1 709 966] ktory pasował nie będzie. Po pierwsze ponieważ posiada gniazdo trzypinowe a w tym modelu jest dwupinowe. Po drugie ma gwint M12 a w modelu E36 M43 06'95 jest M14.

 

Poprawny numer czujnika temperatury odpowiedzialnego za wskaźnik temperatury to [12 62 1 747 281], cecha charakterystyczna - czarny kołnierz.

Okazuje się, że nie jest istotne umiejscowienie czujnika (kolejność bliżej - dalej kabiny) tylko kolory kołnierzy wraz z napięciem na koncówkach przewodów. Dla czujnika odpowiedzialnego za przesłanie sygnału do DME napięcie wynosi ~5V, dla czujnika odpowiedzialnego za wskaźnik ~3,9-4V (informacji o tych róznicach też w ksiązkach nie znalazłem). Gwinty i gniazda są takie same [oprócz koloru]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.