Skocz do zawartości

jak wymienić bębenek zamka drzwi


bobo23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów i miłośników marki Bmw

Jak w temacie interesuje mnie wymiana bębenka zamka drzwi (wkładki) klamke wymontowałem bo pękła. Mam już nową tylko ze z inna wkładka do kluczyka i chciałem je zamienic.....tu powstał problem bo nie wiem jak to zrobić. Moze ktoś z Was robił juz taką wymiane ,chętnie poczytam ciekawe porady jak to zrobic. Z góry dzięki i pozdrowionka

Żyzce wszystkim takich przyjemności w życiu, jakie odczuwa sie siedząc za kierownicą BMW...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może to nieco ułatwi Ci wymianę,choć opis po angielsku,to zdjęcia dobrze obrazują sprawę

http://forums.bimmerforums.com/forum/showthread.php?t=709257

KTO SZYBKO JEDZIE, TEGO WOLNO NIOSĄ !!!

http://img529.imageshack.us/img529/5021/qqqwr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki kolego oto mi chodziło............pozdrowionka i jeszcze raz dzięki :cool2:
Żyzce wszystkim takich przyjemności w życiu, jakie odczuwa sie siedząc za kierownicą BMW...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
mam podobny problem z wkładką :evil: jak kupiłem auto zamykało się tylko przez zamek w bagażniku do reszty drzwi kluczyk nie pasował. kupiłem okazyjnie tylni zamek i wkładkę.I tu powstał problem bo na tych załączonych zdjęciach wkładkę wyjęto z kluczykiem w niej a ja nie posiadam klucza do swojej starej wkładki :x odbezpieczyłem wkładkę i wychodzi tylko troszkę i staje,pukałem kombinowałem na wiele sposobów i lipa.Może są jakieś zabezpieczenia o których nie wiem,myślałem nawet rozwiercić ,ale czy po tym będę miał z czego złożyć klamkę :roll: a i na zdjęciach jest lewa i prawa klamka,a wkładki do obu się różnią ,więc czy to będzie stanowiło problem bo mam właśnie wkładkę do prawego zamka a zamontować chcę od strony kierowcy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam BYNIU !!

Kurcze nie pamiętam już dokładnie jak tam było ale wydaje mi sie że kluczyk jest nie potrzebny żeby wyjac wkładke.

Żeby przekręcic ją w klamce to owszem musisz włożyc kluczyk żeby zapadki się pochowały ale jak wybiłas ten bolec zabezpieczający z tyłu wkładki to musi wyjsc . Myśle ze WD40 da sobie z tym rade i nie bój sie spróbuj lekko popukac młoteczkiem.

 

http://c1.wrzuta.pl/wm2483/0b98a8eb0014cbc64b1bfaca/klamka?

Żyzce wszystkim takich przyjemności w życiu, jakie odczuwa sie siedząc za kierownicą BMW...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz bobo23 chyba zakupie drugą klamkę tak na wszelki wielki i dopiero spróbuję.Powiem że i pukałem znacznie w to lecz coś ewidentnie trzyma,luźno się wysuwa z 3mm i nic dalej.A i mam pytanko z której strony wymieniałeś ten bębenek? z domysłu to lewą :) bo najbardziej istotna. A jak się zdenerwuje to i drugą stronę rozbiorę dla porównania :evil: i tam spróbuję wyjąć ...POzdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musi wyjsc , ustaw wkładke pionowo w/g klamki i musi wyjsc

Ja wymieniałem klamke lewą w e36 coupe , musiałem rozebrac całe drzwi bo dojscie do niej fatalne

Żyzce wszystkim takich przyjemności w życiu, jakie odczuwa sie siedząc za kierownicą BMW...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odkopuje trochę stary temat dlatego iż nie chce zaśmiecać forum nowymi nie potrzebnymi zagadnieniami/pytaniami

 

Mam trochę nurtujące mnie pytanie bo czeka mnie wymiana wkładek po obu stronach, a więc, znacie jakiś dobry sposób na wymianę samej wkładki bez wymontowywania szyby, pytam dlatego iż samą klamkę mam już luźną, ale nie chce zejść bo przeszkadza szyba, czy koniecznie muszę ją zdjąć, czy jest możliwość zdjęcia klamki bez ruszania szyby, mowa tu o sedanie oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze dawno to juz było jak robiłem u siebie ale wydaje mi sie ze musisz szybe odpiąc ,chociaz od strony zamka bo inaczej nie cofniesz klamki do środka drzwi .

Żeby wyjąć wkładke musisz najpierw zdemontowac klamke z drzwi inaczej jej nie wymienisz i jak juz to zrobisz i bedziesz miał klamke na stole w warsztacie to wtedy wybijasz zabezpieczenie wkładki cieniutkim rysikiem i po sprawie ! wychodzi wszystko pozostaje tylko w odwrotnej kolejności poskładać wszystko z nowa wkładką :D miłej pracy i pozdrawiam

Żyzce wszystkim takich przyjemności w życiu, jakie odczuwa sie siedząc za kierownicą BMW...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • Moderatorzy

Czemu wykopujesz tak stary temat?

Tutaj masz jak wyjąć klamkę.

viewtopic.php?f=68&t=229657&hilit=+klamka

A tutaj obrazkowo jak wygląda wyjęta klamka i rozbebeszona.

viewtopic.php?f=134&t=229693#p1707367

Co do bembenka czy da się zamienić stronami to nie wiem.

Natomiast przy wyjmowaniu i wkładaniu wkładki róbmy to z włożonym w nią kluczykiem, bo tak to się wszystko rozłazi i złożyć to do kupy jest niefajnie.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.