Skocz do zawartości

problem z oświetleniem wnętrza


netoperek2

Rekomendowane odpowiedzi

Problem polega na tym że dzisiaj siedząc w autku przy zapalonym oświetleniu wewnętrznym,zaczęło ono przygasać i myk,światełka brak :(

Czasem się na chwilkę pojawi i od razu gaśnie - bezpiecznik sprawny.

Spotkał się ktoś z takim czymś??

"Nieudana Operacja To Połowa Udanej Sekcji"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Początkowo myślałem że to żarówka ale problem jest prawdopodobnie w przekaźniku. Przekaźnik odpowiadający za to znajduje się na prawej ściance we wnęce na nogi pasażera (pod deską rozdzielczą). Ten przekaźnik steruje podobno również pracą centralnego zamka. Piszę podobno bo czekam do soboty żeby samemu się za to zabrać bo w tygodniu jak wracam z pracy to jest ciemno.

U mnie jest jeszcze taki numer że tylnia lampka (ta nad bagażnikiem) świeci normalnie. Jak bedziesz coś grzebać to daj znać jak Ci poszło.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie u mnie nie wiem czy występował ten sam problem, ale tez światełko przygasało a czasami samo się zaświeciło podczas jazdy. Problem polegał w tym że na na słupku na zamku od strony pasażera jest tam taki dzyndzelek który zmykając drzwi się wciska i z czasem wytarł się i raz lepiej łączył a raz nie. Podkleiłem go i problem znikł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko u mnie kolego świeciło normalnie,po czym zaczęło przygasać,mrygać i koniec.Tera nawet nie wstaje.Sprawdziłem przekaźnik pod kolumną kierowniczą i dobry.Nie wiem gdzie jest ten moduł od samoistnego przyciemniania się oświetlenia.
"Nieudana Operacja To Połowa Udanej Sekcji"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tak jak mówiłem - moduł sterujący pracą oświetlenia wnętrza jest we wnęce na nogi pasażera. Trzeba wymontować 6 śrubek (krzyżakowych) i jedną na klucz 13 i wyciągasz cały schowek. Za schowkiem jest moduł sterowania centralnego zamka i oświetlenia wnętrza. Rozbierałem to u siebie pare dni temu ale niestety nie doszedłem do tego co nie działa u mnie - prawdopodobnie mam uszkodzony moduł. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Podmieniłem ten moduł na sprawny i dalej nic:( Nie orientuje się ktoś czy te przewody czasem gdzieś pod nogami kierowcy jeszcze nie idą gdzieś??
"Nieudana Operacja To Połowa Udanej Sekcji"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahahahaha... jak to jest, że pisali już o tym milion razy a wy dalej swoje... Otwórzcie dzwi i popatrzcie dokładnie na bolec przy słupku... tak tak... to za nim znajduje się mikrostyk, który w jakże piękny sposób ulega starciu... Przytrafia się to zarówno od sony kierowcy jak i pasażera... oblookajcie oba... ja nadlewałem te pstryczki poxiliną, ale jasna sprawa, że zalecam wymiane na nowe... to jest na 95% to... macie też problemy z centralnym może?? :P

Powiedz mi... maleńka, czy mnie kochasz?? Powiedz mi... czy kochasz moje BMW??


Haratacze - BMW


http://img.userbars.pl/80/15963.png

http://img.userbars.pl/26/5164.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahahha, kolego z centralnym kłopotu nie mam :)

A BMW to dziwny pojazd i nie ździwi mnie jak rzeczywiście będzie któryś z tych mikrostyków jak mówisz - a jeszcze pytanie takie, czy jeżeli one faktycznie klękną to oświetlenie wewnętrzne nie będzie świecić nawet jak masz to ostatnie ustawienie na świecenie niezależnie czy drzwi otwarte czy zamknięte?? I czy bagażnik też wtedy nie świeci??

"Nieudana Operacja To Połowa Udanej Sekcji"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolego twoja teza się nie sprawdziła :(

Sprawdziłem te wyłączniki, wszystkie po kolei wykręcając i mierząc i są dobre. I teraz pytanie gdzie te wiązki kabelków z tych wyłączników się łączą?? Myślę jescze że na połączeniu gdzieś mogło się coś upalić :( Bo gdzieś to się sumuje prawda??

"Nieudana Operacja To Połowa Udanej Sekcji"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm otwórz tylną klapę i ściągnij gumę między nią a budą (taką rurke...) obadaj czy nie popękały kable

Powiedz mi... maleńka, czy mnie kochasz?? Powiedz mi... czy kochasz moje BMW??


Haratacze - BMW


http://img.userbars.pl/80/15963.png

http://img.userbars.pl/26/5164.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc dla zainteresowanych uporałem się z tą awarią.

Więc tak: okazało się że upalił się czerwonobiały przewód zasilający w kostce znajdującej się pod nogami kierowcy(dokładnie w drugiej kostce - środkowa,znajduje się w 5 pinie).Jest to kabel który sumuje się gdzieś tam dalej pod nogami ,ale idzie do sterowania przekaźnika(pod kolumną kierowniczą) z kąd idzie do modułu sterującego(pod nogami pasażera z przodu za modułem ABS.Jedynie zasilanie lampki bagażnika jest brane zza tylnej kanapy i idzie po osobnym kablu.

A więc jak komuś wysiądzie oświetlenie to mam nadzieję że moje wypociny choć troszkę pomogą :wink:

"Nieudana Operacja To Połowa Udanej Sekcji"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie. Ja juz się uporałem z moim problemem. Wiązka przewodow od modułu idzie po słupku pasażera, i wdłuż lini szyby do lampki. Ale jest jeszcze jeden myk. W lusterku jest chyba jakiś czujnik zmierzchowy. Nie wiem co on robi z lampką ale po poprawieniu styku lampka zaświeciła. Być może u Ciebie jest podobny problem. Dodam jeszcze ze moja tylnia lampka (touring) cały czas świeciła. A u Ciebie? Rozumiem też że żarówkę sprawdzałeś... Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.