Skocz do zawartości

Łożysko pod kierownicą e 36


romekbmx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! mam pytanie odnośnie łożyska które znajduje się na kolumnie kierowniczej - widoczne po zdjęciu kierownicy. Czy można wymienić/ kupić samo łożysko czy trzeba całą kolumnę. I ewentualny koszt jeśli ktoś miał z tym do czynienia. Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy widać numery łożyska :doh: ale jak tak to pytaj w sklepach z częściami i serwis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numerów nie widać. Ale udało mi się znaleźć tą część (na zamówienie). Razem z tulejkami łożysko kosztuje około 60 zł- gdyby kogoś interesowało. Objawy wyrobienia to luz koła kierowniczego w pionie i poziomie. Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie zachowanie jak twoje (opis ) jest :cool2: pozdro [ha ha kiedyś w mrągowie zatarłem most w mojej bmw :twisted2: pomyślałem że wspomnę bo widzę że jesteś z mrągowa] :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 5 miesięcy temu...
Bez problemów. Wyjmujesz logo podważając je i masz dostęp do śruby ( z tego co pamiętam na klucz nasadowy 17). Odkręcasz, zdejmujesz kierownicę i masz dostęp do łożyska wraz z tulejami. Po wymianie, wcześniej wspomnianą śrubę należy dokręcić kluczem dynamometrycznym. Ja niestety nie posiadałem więc dokręciłem " na czuja" ;-). Widać dobrze, bo jeżdżę już dłuższy czas i wszystko gra. Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego,napisz najpierw czy masz poduszke powietrzną bo jak tak to to że logo wyjmiesz nic Tobe nie pomoże.W takim przypadku musisz wykręcić i wypiąć poduche i dopiero pod nią masz śrube..

Posłuchaj kolegi i jak masz poduche to w ramieniach kierownicy masz 2 sroby do jej wyjęcia,ja odłaczam wcześniej akumulator żeby jaj nie bylo.A co do łożyska,czy chodzi Ci o to ktore jest w obudowie stacyjki,bo jak tak to mam używke w bdb stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.