Skocz do zawartości

[ E36 ] Nie Wyłącza Się Wyświetlacz Licznika Kilometrów


HIREK_82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 

Problem:

Wyświetlacz pokazujący ilość przejechanych kilometrów (w obudowie zegarów), po wyłaczeniu silnika, po wyjęciu kluczyka ze stacyjki i po zamknięciu z zewnątrz auta nie wyłącza się wogóle.

 

 

Okoliczności Przed:

Może to być zwiazane z wymianą bezpieczników. Zaraz przed zauważeniem tego problemu robiłem porządek z puszką bezpieczników (wymieniłem przepalony bezpiecznik od światła mijania, i przejżałem stan, i wartości pozostałych bezpieczników. Niektóre z nich były o innej wartości niż powinny, wiec powymieniałem je, i teraz jest 100 % zgodnie z rozpiską na puszce). Niestety nie pamiętam, od czego były bezpieczniki które ruszałem.

 

Poza tym od kilku miesięcy borykam się z problemem wyłączania się zegarów. Raz na jakiś czas wyłącza się Prędkościomierz, Obrotomierz, Wskaźnik Poziomu Paliwa, Wskaźnik Temperatury Silnika i Ekonomizer (Kontrolki działają). Troche o tym czytałem, i wiem że zegary w E36 mają to do siebie, i planuje je niedługo wymienić.

 

 

Inne objawy:

Wraz z problemem z wyswietlaczem w zegarach, pojawila sie zmiana w dzialaniu radia (BMW BUSINESS RDS). Wczesniej radio gralo tylko z kluczykiem. Teraz gra również po wyjęciu kluczyka ze stacyjki.

 

 

Czego Próbowałem:

Próbowałem uruchomić Test Zegarów, ale się nie udało. Albo źle to robiłem, albo zegary nie reagują.

 

Kilometry naliczają się bez zmian.

 

Guzik reaguje na wyzerowanie dziennego licznika bez zmian.

 

 

Jak myślicie, w czym może tkwić problem?

Boję się, że w końcu mi się rozładuje akumulator przez ten wyświetlacz.

Podpowiedzcie prosze, jak poprawnie uruchomić Test Zegarów...

Który bezpiecznik odpowiada za zegary, może trzeba wstawić inna wartość???

Pomocy!!!

 

 

Pozdrawiam

Hirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja miałem czasem tak że po wyłączeniu i wyjęciu kluczyka,zegary potrafiły same zaświecić tak jak to się dzieje przed odpaleniem,hahah rozruchu tylko brakowało. Do dziś nie wiem co to było gdyż ustało samo po paru dniach, dziwne nie.

Ale to BMW :) dziwny pojazd :)

"Nieudana Operacja To Połowa Udanej Sekcji"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

Próbowałem znaleźć odpowiadający za to bezpiecznik.

 

Bezpiecznik Nr 46

Światła STOP / Przyrządy / Komputer pokładowy / Regulator ruchu

 

Po wyjęciu tego bezpiecznika wyświetlacz gaśnie, i pracuje poprawnie (tzn. włącza się i wyłącza wtedy kiedy powinien).

 

Niestety po wyjęciu tego bezpiecznika przestają działać światła STOP, i nie działają wogóle.

 

Ma ktoś pomysł, co może być przyczyną?

Może jakieś zwarcie w ktorymś miejscu...

Jak proponujecie sobie z tym poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam, nie wiem czy problem juz rozwiazany bo nie czytalem postow do konca, ale dzieje sie tak jak zmostkujesz kable czerwony z zoltym od kostki radia w celu podtrzymania pamieci, pozdro...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

Niestety problem nie został rozwiązany.

 

Dzięki "saku82pl", sprawdzę te kable przy radiu.

 

Dodam nowo zaobserwowane objawy:

Jak już napisałem, problem tkwi w zachowaniu auta, po przełączeniu kluczyka w stacyjce na pozycje zero lub wyjęciu go.

Poniżej opisuję co dzieje się z autem nie tak jak powinno:

- Nie wyłącza się wyświetlacz licznika kilometrów

- Oświetlenie kabiny nie włącza się zaraz po wyjęciu kluczyka, tylko dopiero po otwarciu drzwi.

- Radio może grać cały czas, nawet bez kluczyka.

- W zapalniczce jest prąd cały czas, nawet bez kluczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.