Skocz do zawartości

Gdzie znajduje się nadajnik do pilota od centralnego zamka


prl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czytam forum, rozebrałem schowek, przeglądnąłem modułu i chyba tego nie ogarniam.... gdzie znajduje się moduł centralnego zamka?

 

BMW E36 320i M52 TOURING z 1995 roku, el. szyby przednie, el. szyberdach. Centralny z kluczyka w zamku działa super, niezależnie od tego gdzie wkładam kluczyk by zamknąć czy otworzyć auto (drzwi lewe, prawe lub klapa bagażnika). Po przytrzymaniu kluczyka w zamku domykają mi się szyby, szyber ani drgie (ale może tak akurat ma być). Nie działa tylko wogóle sfera pilota.

 

W schowku mam :

 

- moduł komfortu (3 wtyczki a z tyłu jedna)

- moduł EWS

- moduł wycieraczek

- moduł ABS

i nic więcej.

 

A którędy pilot w kluczyku komunikuje się z centralnym zamkiem?

Gdzie jest ten magiczny moduł ?

Jak to wogóle działa?

 

Pytam bo walczę cały czas z zamykaniem auta z pilota, a to wogole nie działa. Wymieniłem baterie w pilocie, programowałem chyba ze 100 razy na różne kombinacje przycisków i czasów.... wymiękam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik odpowiedzialny za odbieranie sygnału z pilota znajduje sie w lusterku wstecznym z tego co sie dowiedziałem na forum. Natomiast co do centralki to zobacz pod tylnia kanapa nie jestem pewien ale skoro go nie ma za schowkiem to moze tam jest. Pozdrawiam:)
http://img59.imageshack.us/img59/206/int1im1.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że u mnie lusterko jest w wersji "nie połączonej" kabelkami.

Kanape pod tyłkiem zdejmowałem, tam nic nie znalazłem. Ponieważ mam touringa to za plecami jest siedzenie dzielone, za nim nie ma nic.

 

Znalazłem na heyes manualu info że pod kierownicą jest centralka pilota a centralka zamka jest pod schowkiem pod plastikiem nad głośnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.