Skocz do zawartości

Światła cofania


striker0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem. Gdy cofam nie świecą światła cofania. Sprawdzałem żarówki i wszystko ok, także prawdopodobnie chodzi o bezpieczniki. I tu pojawia się moje pytanie, ponieważ z zakresu elektryki jestem krótko mówiąc zielony, który bezpiecznik wymienić i ile kosztuje nowy? Mój model to e36 compact 1.6 Edytowane przez striker0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

moja dziewczyna az sie usmiala - bezpiecznikow sie nie naprawia. a schemat bezpiecznikow znajdziesz na forum - :search:

a jak bezpiecznik bedzie caly to stawiam na czujnik w skrzyni biegow, koszt ok 20-30 zl chyba, a wymiana dziecinnie prosta, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowych rzeczy się raczej nie naprawia a tym bardziej spalonych bezpieczników :)

 

Sprawdź bezpiecznik nr. 26, rozpiske powinieneś mieć na pokrywie bezpieczników. Jeżeli w kompakcie jest tak samo jak w innych budach to masz je w komorze silnika po prawej stronie patrząc od przodu samochodu. Ja bedzie dobry to zostaje czujnik w skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowych rzeczy się raczej nie naprawia a tym bardziej spalonych bezpieczników :)

 

Sprawdź bezpiecznik nr. 26, rozpiske powinieneś mieć na pokrywie bezpieczników. Jeżeli w kompakcie jest tak samo jak w innych budach to masz je w komorze silnika po prawej stronie patrząc od przodu samochodu. Ja bedzie dobry to zostaje czujnik w skrzyni.

 

Ja tam nie wiem ale z tej rozpiski co gdzieś na tym forum znalazłem jeszcze kiedyś wynika że bezpiecznik 26 jest:

Zespół sterowania silnikiem / Alternator / Wentylator Chłodnicy :D

 

Jak patrzysz od góry, bądź boku to będziesz widział który jest przepalony i wymień go na taki sam.

 

http://img.elecena.pl/9/a/5/9a57bb753d85f32e6652a4b36167f56d.jpg

ten drucik w środku będziesz miał przepalony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem ale z tej rozpiski co gdzieś na tym forum znalazłem jeszcze kiedyś wynika że bezpiecznik 26 jest:

Zespół sterowania silnikiem / Alternator / Wentylator Chłodnicy :D

 

No to mam tą przewagę że ja patrzę w schematy a nie w nieudolnie zrobioną rozpiskę :)

 

Zresztą na temat tej rozpiski już się kiedyś wypowiadałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi, bezpieczniki sprawdziłem i z nimi wszystko ok. Więc to zapewne ten czujnik pod skrzynią biegów. Jeśli ktoś wie to niech tylko powie czy jest on jakoś ukryty głęboko czy od razu rzuci się w oczy? Bo się zastanawiam czy gdzieś jechać do mechanika czy na własną rękę to zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja dziewczyna az sie usmiala - bezpiecznikow sie nie naprawia.
to w czasach poprzedniego ustroju chyba pękła by ze śmiechu,bo "naprawianie" bezpieczników było na porządku dziennym.Na skrzynkach z bezpiecznikami był napis "watowanie bezpieczników zabronione" a większość drutowała bo nie mozna było kupic.
A little piece of heaven in my hands
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja dziewczyna az sie usmiala - bezpiecznikow sie nie naprawia.
to w czasach poprzedniego ustroju chyba pękła by ze śmiechu,bo "naprawianie" bezpieczników było na porządku dziennym.Na skrzynkach z bezpiecznikami był napis "watowanie bezpieczników zabronione" a większość drutowała bo nie mozna było kupic.

 

haha zgadza się :) sąsiad inteligent watował drutem jak palec, w domu nie przepaliło bo podwatowane, na klatce schodowej nie przepaliło bo podwatowane to przepaliło w piwnicach i brak TV, internetu i światła w bloku :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Dach

2.

3.Mycie / Wycieranie

4.Podgrzewane siedzenia

5.Siedzenie kierowcy

6.Podgrzewana szyba tylnia

7.Zamek centralny / Centralny zespól sterowania

8.Sygnały dźwiękowe

9.Radio

10.ABS

11.Światła mijania lewe

12.Światła mijania prawe

13.Zespół sterowania silnika

14.Szyba(a) przód / Centralny zespól sterowania

15.Przednie światło przeciwmgłowe

16.Zespół sterowania silnika

17.Tylnie światło przeciwmgłowe

18.Zespół sterowania silnika

19.Siedzenie(a)

20.Ogrzewanie i wentylacja

21.ABS

22.Przełącznik świateł

23.Podgrz.Siedz./Przerywacz/Przyrządy/Przełącznik Świateł/Zegar Cyfrowy

24.Lusterka

25.Przerywacz/Światła zewnętrzne

26.Zespół sterowania silnikiem / Alternator / Wentylator Chłodnicy

27.Airbag / ABS / Przyrządy

28.Rozrusznik

29.Światła drogowe / Światła przeciwmgłowe

30.Światła drogowe / Światła przeciwmgłowe

31.Silnik rozruchowy / Komputer Pokładowy / Układ Alarmowy / Immobilizer / Przyrządy /

Zegar / Moduł sterowania nadwozia

32.Przedział dla pasażerów

33.Moduł sterowania nadwozia / Boczne światła / Światło tablicy rejestracyjnej / Przełącznik

świateł / Tylnie lampy / Lampy wewnętrzne

34.Światła awaryjne / Czujnik wypadkowy / Czujnik alarmu

35.Moduł sterowania nadwozia / Centralny zamek

36.Układ mycia wycierania

37.Wyrównanie reflektora / Boczne światła / Światło tablicy rejestracyjnej / Tylnie lampy /

Lampy wewnętrzne / Przedział dla pasażerów / Układ wycierania mycia

38.ABS / Ogrzewanie wentylacja

39.Zespół sterowania silnika / Ogrzewanie wentylacja

40.Ogrzewanie i wentylacja

41.Airbag

42.Airbag

43.Moduł sterowania nadwozia / Lampy wewnętrzne / Zamek centralny

44.Radio / Moduł sterowania nadwozia / Urządzenia do mycia przedniej szyby

45.Zegar / Immobilizer

46.Światła STOP / Przyrządy / Komputer pokładowy / Regulator ruchu

 

 

http://www.bmw-fans.pl/rozpiska.jpg

http://www.rookers.pl

Ulica to nie tor wyścigowy, tutaj nie ma znaczenia kto będzie pierwszy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaden bezpiecznik, tylko czujnik przy skrzyni biegow, ale nie chciało mi sie nigdy z tym bawic i jezdziłem w E36 3 lata bez tego :) To czesty przypadek w tym aucie. W sumie na przeglądzie co roku w tym samym miejscu mowiłem ze własnie sie za to zabieram :) Sprzedałem z niedziałającymi, powiedziałem ze zarowka przepalona :mrgreen:

Once you get locked in to a serious drug collection the tendency is to push it as far as

you can...

http://www.motostat.pl/user_images/2680/icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja dziewczyna az sie usmiala - bezpiecznikow sie nie naprawia.
to w czasach poprzedniego ustroju chyba pękła by ze śmiechu,bo "naprawianie" bezpieczników było na porządku dziennym.Na skrzynkach z bezpiecznikami był napis "watowanie bezpieczników zabronione" a większość drutowała bo nie mozna było kupic.

 

haha zgadza się :) sąsiad inteligent watował drutem jak palec, w domu nie przepaliło bo podwatowane, na klatce schodowej nie przepaliło bo podwatowane to przepaliło w piwnicach i brak TV, internetu i światła w bloku :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

Ja w kaszlu nie watowałem... Woziłem ze sobą złotówki :twisted2: Działały wyśmienicie... tylko jak mi na fajki brakło to wracałem bez klaksona :twisted2:

Powiedz mi... maleńka, czy mnie kochasz?? Powiedz mi... czy kochasz moje BMW??


Haratacze - BMW


http://img.userbars.pl/80/15963.png

http://img.userbars.pl/26/5164.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja dziewczyna az sie usmiala - bezpiecznikow sie nie naprawia.
to w czasach poprzedniego ustroju chyba pękła by ze śmiechu,bo "naprawianie" bezpieczników było na porządku dziennym.Na skrzynkach z bezpiecznikami był napis "watowanie bezpieczników zabronione" a większość drutowała bo nie mozna było kupic.

 

haha zgadza się :) sąsiad inteligent watował drutem jak palec, w domu nie przepaliło bo podwatowane, na klatce schodowej nie przepaliło bo podwatowane to przepaliło w piwnicach i brak TV, internetu i światła w bloku :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

Ja w kaszlu nie watowałem... Woziłem ze sobą złotówki :twisted2: Działały wyśmienicie... tylko jak mi na fajki brakło to wracałem bez klaksona :twisted2:

 

A co wkładał monety zamiast bezpieczników też znam, miał poloneza, któregoś dnia wymienił bezpiecznik od świateł, spalił się, włożył kolejny, spalił się, dał monetę, światełka elegancko świeciły, jedzie zadowolony aż poczuł swąd izolacji i zobaczył dymek i ogień spod maski... Teraz ma nowego poloneza i pewnie więcej z monetą nawet w kieszeni nie wsiadł do auta. Po coś te bezpieczniki ktoś wymyślił :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • Zasłużeni forumowicze
Ja w E36 to ze 2 miesiące z tym walczyłem, najśmieszniejsze że jak wymieniłem czujnik to dalej raz mi działało, raz nie. Zanim wykręcisz czujnik zmostkuj styki we wtyczce i sprawdz czy działa. U mnie najnormalniej zaśniedziały styki we wtyczce bo po przeczyszczeniu działało bez problemu na starym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.