Skocz do zawartości

Montaż amortyzatorów, sprężyn i łożysk CZYLI JAK TO ZROBIĆ??


kamkam

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, w związku z przebudową zawieszenia z mtechnika na normalne, wymienam wszystko począwszy od amorków przez sprężyny na mocowaniach górnych kończąc i stąd moje pytanie, na co trzeba zwrócić szczególną uwagę podczas montażu tych części samemu?

 

Może ktoś podpowie czy trzeba jakiś specjalny klucz do jakieś śruby, jakies pomysły jak to szybko zrobić? I czy da się w jeden dzień wymienić na 4 kołach te części.

 

Pisze ten post ponieważ nigdzie nie znalazłem informacji o tym, co do modelu E36, amorki plus reszta :)

 

Z góry dzięki za sugestie i porady

BMW => jedyna słuszna marka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że jeśli chodzi o amortyzatory to jest problem z założeniem sprężyn potrzebny jest zacisk. Co do czasu wymiany w domowych warunkach 1 popołudnie 1 koło. Doradzam zaprowadzenie do mechanika jeżeli nie masz pojęcia o tego typu robocie. Ale zakładam że masz więc moja rada pistolet na spręzone powietrze gdyż niektóre śruby moga być naprawde mocno przymocowane :D wiem bo sam sie w to bawiłem. Dużo cierpliwości i szczęścia życze :) I udanego szybkiego końca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do sprężyn to musisz mieć ściągacze koszt około50zł ale co do wymiany to wszystko spoko idzie przynajmniej u mnie szło jak amorki z przodu wymieniałem, jak zaczniesz od rana i nie będziesz szukał kluczy to myślę ze nawet w jeden dzień się wyrobisz powodzenia i miłej zabawy anie nerwów :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce się chwalić ale przód z kolega robiłem 1h 2 koła amorki+sprężyny

radzę się przygotować narzędzia i przede wszystkim ściągacz żeby ścisnąć sprężynę. Najlepiej się to robi z kimś zawsze coś przytrzyma poda dokręci

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis mnie napadlo wiec pisze referaty :norty:

jak masz pojecie to 5 godzin pracy mi tyle zajelo samemu ale wymienialem tez tarcze klocki i koncowki drazkow :)

 

potrzebne narzedia:

sciagacz do sprezyn

klucz pneumatyczny albo porzadne klucze nasadowe i kawal stalowej rury :)

dla prfekcjonistow klucz dynamometryczny

porzadne imadlo

cos co podlozysz pod wachacz zeby nie opadl za bardzo

 

mowisz ze zmienaisz wszystko wiec zaczniemy krok po kroku

najpierw zmontuj kolumny zawiszenia wyglada to tak:

mocujemy amorek w imadle

wersje 316, 318, 318is:

na amorek zakladamy kolejno:

1: podkladka sprezyny dolna 3mm

2: oslone i amortyzator

3:scisnieta sprezyne

4: podkladka sprezyny gornej 3mm

5: miseczka sprezyny

6: podkladke

7:pierscien uszczelniajacy

8: gnaizdo

9: podkadka

10: nakretka samoblokujaca M12 (moment dokrecania 64Nm) trzeba przytrzymac tloczysko

 

wersje r6 i diesle niewiem tylko jak jest w diesel r4

1: podkladka sprezyny

2: pierscien osadczy

3: oslona i amortyzator

4:tarcza oporowa

5: scisnieta sprezyna

6: podklada gorna zprezyny

7: gniazdo z miseczka

8: podkladka trzymajaca

9: nakretka samoblokujaca m14 (moment 64nm)

zwalniamy sprezyne

 

to najtrudniejsz czynnosc jakby reszta byla zagadka to daj znac

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki za odpowiedzi :) a takie pytanie inne troszke, zy trzeba wszystkie te plastiki z tyłu w touringu zdejmować żeby amorki tył wymienić? i jest jakis specjalny sposób na nie może?

 

W sobote wkraczam do akcji :) mam już komplet narzędzi, dam znać dla potomnych jakby co, bo widze że jest rozbieżność troche czasu w wymianie...... zobacze ile mi to zajmie. No i na koniec powiem ze nie jestem zupelnie zielony w mechanice, mam troche pojęcia o tym, ale wymieniałem nigdy amorków w BMW, więc zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce :)

 

Pozdr

BMW => jedyna słuszna marka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.