Skocz do zawartości

UWAGA! Potrzebuje porady! :)


Danny892

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do was, posiadaczy tych pięknych samochodów o poradę!

A więc chodzi o to że jestem przed kupnem e36 coupe 2.0 94r. + gaz BRC

Będzie to mój 2gi samochód a pierwszy kupiłem od dobrego kumpla.

Ta Beemka jest od obcego, o nie wiem na co szczególnie zwracać uwagę podczas oglądania tego auta.

Wiadomo że nie chciałbym kupić jakiegoś szrota :p

Auto na zdj prezentuje się na prawde wysmienice i wygląda na stan bardo dobry. Cena jest bardzo przystępna. Bezwypadkowy.

Ale to tylko informacje od właściciela.

Będe bardzo wdzięczny za jakieś porady :)

Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproś swojego sprzedawce do jakiegoś warsztatu na podnośnik na mały przegląd.Zapłać za sprawdzenie mechanikowi i niech podepnie go pod kompa. Najlepsza moim zdaniem diagnoza. Auto może wyglądać super ale pod spodem mogą się kryć zonki.Napewno zwróć uwagę na zawieche ,sprężyny, amorki . Przewieź się po nizbyt równej drodzę ...szukaj małych dziur na drodze .Jak autko ci ujeżdżać będzie no to już masz wydatek na stabilizatory lub gumy na wahaczach,choć czasem same opony sprawiają myszkowanie po drodze. Co do silnika moim zdaniem najlepiej podpiąć kompa. Odkręć wlew oleju jak spadnie z obrotów i zacznie kuleć to ok tak ma być a jeśli nieznacznie zmienią sie obroty to oznaką że coś już nie trybi. Posprawdzaj na pewno elektronike typu szyby,zamki,alarm. Dużo by wymieniać ale te rzeczy które ja ci wymieniam ...miałem z tym styczności

 

Powodzenia

http://imageshack.us/a/img850/9757/z1i.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za te wskazówki ;)

Jedyne wsparcie jakie bede miał to mój starszy brat który jeździ BMW od 4 lat. teraz ma e39 a przedtem poprzednika. :)

Hmm, nie wiem czy dobrze rozumie z tym odkręcaniem wlewu oleju... mam to zrobić przy jałowym biegu?? I wtedy jeśli będzie wszystko OK to powinno się coś zacząć dziać?

P.S. na priv moge komuś podesłać link żeby sam ocenił czy warto się za nią brać :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zapal silnik na luzie i odkręć korek wlewu oleju. Jeszcze jedna sprawa to wyłącz nawiew i wciśnij sprzęgło i popuść i nasłuchuj czy nie szumi.jak szumi i słychać wyraźną różnice to łożysko oporowe do wymiany :D. I sprawdź wykładzine pod dywanikami kierowcy i pasażera czy nie sa mokre .Może to oznaczać dziuru w podłodzę :mrgreen:
http://imageshack.us/a/img850/9757/z1i.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam nadzieje że dziur nie bedzie w tym aucie. Gość twierdzi że nie wymaga żadnego wkładu fin. i ze stan bardzo dobry.

ale to nigdy nie wiadomo na pewno.. Dzięki za podpowiedzi, może jakoś uda się posprawdzać i okaże się że autko Okey ;)

Wtedy bedzie spełnione jedno z marzeń :lol:

Dzięki jeszcze raz!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym że nie wymaga wkładu finansowego zapomnij i lepiej żeby po kupnie zostało ci parę stówek na rzeczy typu hamulce, przednie zawieszenie (sworznie, tuleje itp)... Podstawa to podjedź gdzieś niech sprawdzą ramę auta, podłużnice bo jak się okaże że prane było tak że zostawia 4 ślady to już po zawodach. Jeśli tylko coś typu błotnik to jeszcze ujdzie (bo jakoś że nie było nigdy dotknięte niewierze, zbyt dużo się tego naoglądałem). Podjedź na szarpaki, zobaczysz co do wymiany z zawieszenia a z reguły coś jest. Tylne błotniki badaj czy nie troczy rdza bo wszystko da się w aucie naprawić ale korozja to ciężka sprawa. ABS, układ chłodzenia (czy szybko się nagrzewa a zarazem nie przekracza pionu wskazówka), Airbag... To auto jeżdżące po Polsce czy ściągane? Osobiście to drugie polecam, kupiłem z Niemczech rocznik 96" i całe zawieszenie przednie miało znaczki BMW i rok 95" czyli fabryczne a jeżdżąc po Polsce już dwa razy zmieniałem choć zakładam najdroższe części to sam widzisz jak tutaj auta dostają po d... :duh: Wyślij mi tego linka na PW z autkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.