Skocz do zawartości

Zepsuta wkładka zamka


edimorton

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

zaciął mi się zamek w lewych przednich drzwiach, nie mogę przekręcić kluczyka ani w lewo ani w prawo. problem jest o tyle poważny że jest to jedyny zamek którym mogę otworzyć, bądź zamknąć samochód ( w prawych drzwiach zamka nie ma a w klapie jest od innego samochodu i moj kluczyk niie pasuje :duh: ) a jestem zmuszony trzymać samochód na ulicy i wolałbym żeby był zamknięty.

Czy ktoś z was już przy tym grzebał? podobno trzeba wyciągnąć wkładkę i ustawic pod kluczyk :shock: z tym że nie bardzo wiem jak się za to zabrać, jak wyjąć wkładkę i jak ją ustawić. czy ktoś wie? z góry ddziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
jesli masz coupe to mozesz zatrzasnac a potem latwo go otworzyc :) (odchylasz szybe i wyciagasz rygielek srubokretem/nozem) ale to rozwiazanie na krotka mete i za bardzo nie polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem tak ...u mnie wynikało to z permanentnego wyślizgania się kluczyka (ze starości) ..otwierałem ciągle od strony pasażera ale i to powodowało że czułem jak idiota ;)

Kupiłem na Allegro dwa kluczyki 'surowe' poszedłem do jednego dorabiacza kluczy to jak zobaczył mój kluczyk to z góry powiedział że nieda rady skopiować go bo jest zbyt 'zużyty'

Ale drugi dorabiacz kluczy dał radę, za co bardzo mu dziękuję ....bo otwieram lewe drzwi już bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idziesz do gościa od zamków i on naprawia. W okolicach Połczyńskiej jest spec od zamków.

Albo sam się za to bierzesz i naprawiasz - rozbierasz zamek, wyjmujesz bębenek, czyścisz, sprawdzasz wszystkie zapadki itd, a potem to składasz s powrotem.

Albo idziesz do ASO i zamawiasz nowy kluczyk i wkładkę zamka.

Albo instalujesz sobie centralny z pilota.

 

Nie spodziewaj się jakiś cudownych porad. Jak się zepsuło trzeba naprawić i tyle!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.