Skocz do zawartości

BMW e36 320i automat - na hamulcu falują obroty


Snap

Rekomendowane odpowiedzi

Moze Wy mi pomożenie bo juz mnie coś trafia... problem mój polega na tym ze w mojej e36 z 1992r 320i(bez vanos-a) falują obroty a dzieje sie tak gry zatrzymuje sie np. przed światłami , naciskam hamulec i obroty na hamulcu nie stoją w miejscu tylko falują , oraz w czasie jazdy czuje ze samochód tak jak by był słabszy....zaczeło się to po zamontowaniu gazu (sekwencja). kilka dni temu naprawiałem głowice gdyż w płynie chłodzącym pokazała sie biała maż... przy okazji głowica została splanowana i sprawdzona ciśnieniowo, oraz zostały wymienione jakieś tam gumki... ale falowanie nie znikło.... to polecieliśmy za ciosem i wymieniliśmy sondę gdyż po odkręceniu jej okazało sie ze jest nacięta , świece i podmieniliśmy komputer ale falowanie jak było tak jest... :/ Moj mechanik odkręcał też korek chyba oleju ale nic sie wtedy nie działo ..... z tego co mi powiedział to delikatnie obroty powinny spaść i wróciś do normy a u mnie nic... żadnej reakcji ...

 

Czy macie pomysł co jeszcze powinnem sprawdzić, co może być tego przyczyną ??? bo juz nie mam siły a jeździć sie tak nie da :/

 

Aha , cisnienie na cylindrach zostało sprawdzone i jest dobre,

 

Pozdrawiam

 

___________

Zakładając nowy temat proszę wziąć pod uwagę strukturę działu Seria 3 i umieścić temat w odpowiednim subforum. Tymczasem przenoszę do E36 [mattiss]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Skoro nic się nie działo po odkręceniu korka wlewu oleju to pewnie masz gdzieś lewe powietrze.Jeżeli falowanie następuje tylko po wciśnięciu hamulca to może być dziurawe serwo.
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli silnik kuleje lub gaśnie po odkręceniu korka oleju to znaczy że pierścienie przepuszczają powietrze i silnik traci kompresje. Więk kolego Snap nie stresuj się , masz igiełkę silniczek. Zdania na różnych forach są podzielone....

Z tego co ja wiem to bloki żeliwne nie mają prawa klueć/gasnąć , bloki alu mogą.

Edytowane przez micgz

UWAGA!Brak dachu!

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kolego w mojej buńce też jest silnik igiełka i po odkręceniu korka silnik delikatnie się zachwieje i po chwili wyrówna obroty.Jest to normalne zachowanie się silnika z przeplywką(lewe powietrze omijające przepływke)to z nim jest tyle problemu.Korek od wlewu oleju nie trzyma kompresji w rozwalonym silniku(bo by ci wywaliło uszczelniacze na wale i inne uszczelki).Po odkręceniu korka w takim silniku czyste powietrze przez korek i odme dostaje się do cylindrów a nie spaliny ze skrzyni korbowej(co powoduje jego przyśpieszenie,mowa o malczanach ,poldkach i innych wynalazkach)
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego w mojej buńce też jest silnik igiełka i po odkręceniu korka silnik delikatnie się zachwieje i po chwili wyrówna obroty....

 

Dokładnie mam identycznie.

UWAGA!Brak dachu!

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejas!

TYPOWE :) Wymień gumkę uszczelniającą na serwo. Jak chcesz potwierdzić moją teorię to poruszaj wężykiem podczas pracy silnika.... zresztą powinno być też raczej słyszeć świst/szum przy serwo.

Pozdrawiam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.