Skocz do zawartości

co oznacza "I" w oznaczeniu TDI


jedynakk

Rekomendowane odpowiedzi

wiec tak jak w temacie Panowie mam pytanie do Was- co oznacza I w oznaczeniu TDI - T-to turbo, D- to dizel, a I- to?. pytam bo w swieta wywiazala sie rozmowa z znajomymi i kazdy z nich twierdzi ze oznaczenie I to znaczy interkuler(nie wiem jak to sie pisze wiec pisze tak jak slysze) z tego co mi wiadomo to "I" oznaczenie wtrysku. sa jeszcze czerwonego koloru I co oznacze wieksza moc samochodu.ja tez mam I w symbolu oznaczeniu a mam benzyne. sami moze mi wyjasnicie co to oznacza. pozdrawiam
jedynakk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TD-turbo diesel

TDI-Turbo diesel intercooler

TDS-Turbo diesel sport (tez roznica po dolozeniu intercoolera)

pozniej byly tdc, hdi i takie tam nazwa mowila o systemie zasilania z reguly

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TDI jest to wyłącznie nomenklatura VAG - i oznacza wtrysk bezpośredni (turbo direct injection ) , tdci (samego tdc - nie ma) hdi, jtd,D4D, itp. - są to nazwy poszczególnych producentów nowszej konstrukcji silników diesla typu CR (common rail) - nie mające nic wspólnego z TDI.

TDS - jest to nomenklatura diesla BMW. TD jest to najczęściej silnik dieslowski z turbiną i intercoolerem ale wtrysk ma pośredni /komora wstępna/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ogólnie te wszystkie tdi, hdi, cdti lub ten najtrudniejszy z hondy i-cdti dalej di,dti i takie tam to o poprosty wymijanie znaków handlowych. Wszystkie w uproszczonym tłumaczeniu to Turbo diesel z bezpośrednim wtryskiem ropy. Tylko że na początku 90roku VW zastrzegł sobie prawo do znaku TDI i od tego czasu każdy producent stosuje inne znaki oznaczające ten sam silnik. O kolorach literek w vw to też nie ma co patrzeć bo teraz 1,9 wymiera i jest 2.0 o nieskończonych ilościach mocy, 1.6 o kilku wariantach i teraz dochodz po kolorach. Najprościej ma bmw "d" to diesel a "i" to beznyna w większości przypadków. Merc też ma prosto cdi lub lub bez tego i wszystko jasne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, ale zamykam ten temat o pietruszce. :diabel_smiech:

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.