Skocz do zawartości

E36 318i M40 93r kilka pytań :)


KarolE36

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) Stałem sie szczesliwym posiadaczem BMW E36 318i w manualu silnik M40 93r bez gazu oczywiście ;) Ponieważ mam ją ponad tydzień a chce ją po wyplacie jak najlepiej przygotowac do jazdy mam kilka pytań.

1. Wymiana rozrządu, czy powinienem wiedzieć wiedzieć coś ważnego zanim oddam go do mechanika?

2. Wymiana oleju - jaki olej bedzie najlepszy w tym silniku (188 tys przebiegu )?

3. Jak poznam, problem ,,klepiących zaworów" ?

4. Dzisiaj przy obecnych temperaturach troche mi zaczął piszczeć pasek klinowy...

 

P.S.- Mam ją ponad tydzień, więc jeśli możecie prosze o wskazówki dotyczące ekspolatacji auta na co uwazac i na co byc ew. przygotowanym

 

P.S. 2- Jeżeli temat sie powtarza prosze w takim razie o linki, z góry dziekówka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj tez kupiłem takie bmw którym od 2 miesiecy jeżdze

1 . rozrzad najlepiej wymienić od razu , jak nie wiesz kiedy był wymieniany , ceny na allegro około 300 pln , staraj sie kupic wszystko jednej firmy tzw komplet , ja od razu wymieniłem pompę wody .

2 . Olej wlałem 10w40 castrol półsyntetyk , absolutnie nie minerał ,

3. Klepiące zawory to normalka , jak sprawdzić , uruchomic zimny silnik ,delikatnie dodając gazu , jak klepią to usłyszysz, po chwili powinno być już ok , jeśli dalej klepią juz po zagrzaniu no to czeka cię wymiana niestety.

4. Mi też piszczy pasek , albo jest źle naciągniety albo się już kończy ( też musze wymienić ,)

5. co do przebiegu nie sugeruje się tym , ja mam 254 tyś a i sam mysle że jest 100 tyś wiecej :)

 

Co do wskazówek , tylnia klapa przy uszczelce może zrdzewieć , mogą zdarzyć sie wycieki z pół osi , zreszta wszystko wyjdzie po miesiącu jazdy , aha co do Paliwa leje 98 , nie wiem ale lepiej mi chodzi

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odpalasz rano to czy klekota klawiatura??? Czy cichnie po kilku sekundach czy klepie dalej. Jeśli klepie to musisz wymienić hydropopychacze i dźwigienki zaworowe.Możesz założyc dźwigienki z m43 możesz i do tego adapterki potrzeba na zawory założyć.

 

Jak poznać czy klepie rozrząd ??? Nic nie ma klepać ,stukać jak stuka to do wymiany. Co jedyne może to cichutko cykać to działające wtryski

 

Co do oleju dla ciebie polecam 10w40 Valvoline osobiście mam zaufanie do tych olei i większość powie ci że są dobre.Przy rozrządzie wymień pasek i rolkę napinacza.

 

Jak ci pasek ślizga i widać że jest już zużyty to warto dla spokoju go wymienić

http://imageshack.us/a/img850/9757/z1i.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.