Skocz do zawartości

320i PROBLEM Z ELEKTRYKA E36 kto wie oco chodzi ??


ziommek

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

mam taki problem mianowicie:

cos Padlo w moim e36 (320 z 96') a dokladniej sytuacja wyglada tak ze odstawilem wieczorem auto do garazu zamknalem pilotem samochod (centralny zamek) i wszystko bylo ok do momentu kiedy nastepnego dnia chcialem otworzyc e36 z pilota i ku zdziwieniu otworzyly sie tylko drzwi kierowcy... sprawdzajac dalej zaowazylem ze:

 

-centralny zamek niedziala wogole ani z kluczyka ani z pilota (otwiera/zamyka tylko drzwi kierowcy)

-swiatlo wewnetrzne (podswietlanie na nogi+schowek+swiatelko nad lusterkiem) nie zaswieca sie przy otwieraniu drzwi

-nie zamyka sie bagarznik oraz wlew paliwa

-nie dzialaly szyby (elektryczne)

 

wszystko "padlo" w jednym momencie... czytalem gdzies ze to moze byc "modul komfortu" wyjalem go dzis i nic nie jest anie przypalone ani zamoczone....

 

czy ktos sie spotkal z takim czyms i moze mi cos poradzic ??

 

pozdrawiam

 

______

Poprawiłem tytuł. Proszę się stosować do regulaminu i formatu tytułowania: viewtopic.php?f=68&t=120678 . Następnym razem ostrzeżenie. mattiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze to być modul komfortu. a on moze być padnięty i nie bedzie widać ze coś w nim jest przepalone. jak masz jakiegoś znajomego który ma bume i taki moduł u siebie to poprostu sprawdź na jego module czy zadziała i bedziesz miał pewność czy to jest to czy szukać gdzieś indziej :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Pisałem juz o tym kilka razy bo kilka osob mialo taki problem :)

Otóz mialem identyczny problem ,a bezpieczniki etc wszystko bylo wporządku.

Problemem bylo zwarcie w instalacji elektrycznej. Wystarczylo je odnaleźć ,zlikwidowac i wszystko wrocilo do normy :)

A zwarcie mialem w bagazniku na kablach ,ktore sie przetarly.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt te kable ktore ida do bagaznika (obok zawiasu po stronie kierowcy) maja popekane oslonki (kazdy kabelek ma pelknieta oslone i widac miedziane kable) ale zaden nie jest przeciety ani przerwany... o ile moge jutro zainzolowac te kable i sprawdzic czy wszystko chodzi to ok ale jesli nie o te chodzi to jak szukac "owego" miejsca gdzie wystepuje problem-zdejmowac cala tapicerke siedzenia itp ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam. Kupiłem coupe z 95 roku i nie działa mi centralny. Czytam ten temat i piszecie coś o module komfortu. powiedzcie mi gdzie mogę go znaleść ? Oraz mam pytanie czy bezpieczniki sa tylko w komorze silnika ? czy gdzieś jeszcze? Albo gdzie szukać przekaźnika związanego z centralnym zamkiem. Zamek mam na kluczyk nie na pilota. Pozdrawiam i z góry dzieki za odpowiedz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częśtą przyczyną sa urwane kabelki w tylnej klapie i nie tylko mowa o bmw ale całej reszcie starszych samochodów. Poprostu kable sie łamią ze starości i albo urywają albo robia zwarcie.

Od tego bym zaczął a potem szukał przyczyny w urządzeniach

 

ADI-e36 bezpieczniki masz w komorze silnika spr. wszystkie. spr czy z bagażnika lub prawych drzwi działa central i spr kable w klapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze nie nie słychać przy zamykaniu prawych drzwi centralki. Czy uszkodzenie jednego zamka powodóje niesprawność centralnego? Bezpieczniki sa sprawne. Gdzie jest ten moduł komfortu wiesz może? jakiego koloru jest kostka do modułu od centralnego i czy ma przekaźnik. ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.