Skocz do zawartości

Krzywe Zawieszenie 320i VANOS


PIOTREKBMWE36

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM WSZYSTKICH KTORYCH ZACIEKAWIŁ TEMAT. a teraz do rzeczy. wymianiłem zawias z KW gwint na -40 weitec no i zaczeło sie dziać. podczas demontarzu KW zauwazylem ze tylne tuleje są nierówno rozkrecone tzn. jedna do dołu z lewej a prawa do góry. krótko mówiac prawa strona siedzi. DLACZEGO? to ze miał dzwonek w prawy przód to wiem ale przod jest OK zas tył leci. mam teraz załozony weitec i kombinuje z gumowymi podkładkami troche lipa. co to teraz zrobic? moze wahacz krzywy. (dodam ze gwint KW jest sprzedany). mam pomysł zeby wypoziomować auto wkręcanymi gumami i dac sobie spokój. pozdrawiam piotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak,po tym jak w moim zakładzie naprawiane są powypadkowe bmw wiem ze auto które dostaje w przód potrafi się całe "przekosić".Zobacz czy np tylna klapa ładnie się zgrywa,jaka jest szczelina między drzwiami tył.A najlepiej ustaw auto na prostej nawierzchni,unieś z obu stron na jednakową wysokość(jednakowa wysokośc na koziołkach).Tak aby koła nie dotykały ziemi i zmierz odległośc od zderzaka do ziemi w róznych punktach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak miałem kolego. okazało się że był to krzywo zespawany most tylny. chodzi o te 4 "poduszeczki" które trzymają cały most. podobno jest to dolegliwośc e36 ze z czasem się one wyrywają z podłogi. W moim przypadku było tak że myślałem że to po prostu sprężyny których nie wymieniałem od kupna samochodu ale przy ich wymianie zauważyłem że jedna wyszła bez żadnego problemu a z drugą się nieźle namęczyłem.

jak podniesiesz samochód to sprawdź czy nie masz jakiś krzywych spawów na podłodze w okolicy tylnego mostu

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego nie chodziło mi o dyfer... może źle sformułowałem (nie wiem jaka jest fachowa nazwa- sanki, kołyska czy jakoś tak- ja to nazywam mostem:D). jak podniesiesz samochód to te poduszki znajdują się w osi samochodu na wysokości tylnych kół. są 4 i tworzą romb.

tutaj masz link do aukcji na której ładnie widac dyfer a nad nim ta kołyska z 4 tulejkami (poduszkami) http://moto.allegro.pl/item997260997_bmw_e36_316_318_320_most_tylny_dyfer.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
to są sanki, trafnie to nazwałeś, problem chyba rzeczywiście częsty bo u mnie to było dwa razy już robione, ale nie miałem z tego powodu trudności z zawieszeniem auta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.