Skocz do zawartości

320i Kluczyk niepasuje do zamka...


kamilpulawy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam taki problem- po zakupie mojej qpy e36 i powrocie do domu okazało się że kluczyk którym odpalam auto (mam tylko 1szt.) nie pasuje do zamka w drzwiach- otwieram i zamykam auto tylko pilotem.

Problem właściwy polega na tym że w razie zdechnięcia nadgryzionego zębem czasu pilota lub w przypadku braku zasilania w samochodzie nie będę w stanie ani go otworzyć ani zamknąć. I teraz pytanie- czy w ASO jest możliwość dorobienia kluczyka po VINie? W ASO Renault istniała kiedyś taka możliwość dlatego ciekaw jestem czy w moim przypadku też się da.

______

Poprawiłem tytuł tematu. Proszę zapoznać się ze sposobem tytułowania tematów właściwym dla tego działu! Do przeczytania jest on jako ogłoszenie na górze działu E36. Następne nieprzestrzeganie formatu tytułowania "nagrodzę" ostrzeżeniem. mattiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co tu piszesz wynika tylko jedna rzecz. Padla stacyjka kolesiowi i wymienil stacyjke i kluczyk albo Qpta byla kradziona bo nie dal ci kluczyka do drzwi.Skoro nie dziala kluczyk w rzadnych drzwiach ani w bagazniku to no niestety cos tu nie gra.Jezeli wszystkie zamki w sa te same procz stacyjki to jak podasz VIN to powinni ci dorobic kluczyk

 

P.s Sorry za pisownie ale pisze z Angielskiego systemu :norty:

http://imageshack.us/a/img850/9757/z1i.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no kradziona nie była- poprzedni właściciel miał ją z 10 lat więc to wątpliwe :wink:

Nie sprawdziłem czy kluczyk pasuje do bagażnika :duh: Ale to w zasadzie nic nie zmienia, a nie wiecie może czy w aso można kupić w komplecie 3 zamki (2xdrzwi+1xbagażnik) i stacyjkę? tak żeby mieć jeden kluczyk do wszystkiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zasadniczo lepiej i ekonomiczniej, ale dokładając drugi kluczyk do pilota i pierwszego kluczyka powiększę "pętko" wystające ze stacyjki, a tego chciałbym uniknąć bo i tak mnie juz wkur.za że zachaczam tam kolanem (jestem dość długi :8) ) Pozatym takie rozwiązanie zmuszałoby mnie do noszenia 2 kluczyków i podejrzewam że raz na jakiś czas bym sie mylił który kluczyk jest do czego :roll:

W każdym bądź razie dzięki za inforamcje i rady, przemyślę, popytam o cenny i napiszę w tym temacie co ustaliłem i za ile :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znam zycie Twoj problem polega na tym,ze kluczyk w zamkach drzwi nigdy albo prawie nigdy nie byl urzywany.

Chodzi o to,ze z czasem wkladka w stacyjce i kluczyk "dotarly"sie do siebie jednak prawie nie urzywane wkladki w drzwiach sa ciagle jak nowe(zapadki).Wiec w takim przypadku mocno urzywany kluczyk nie otworzy drzwi i koniec.

Musisz z tym jakos zyc i korzystac z pilota.

Aha.Jeszcze jedno-nie zgub kluczyka. :wink:

Btw.

To czy kluczyk pasuje do bagaznika duzo zmienia.Bagaznik tez ma centralny zamek.

Death is easy-You don't have to do anything.Life is that You have to face.


bylo e39 m52b20,e39 m52b25TU,e39 m52b25,e36 m43b18,e39 m52b20TU,e39 m52b28TU,e46 m43b19TU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.