Skocz do zawartości

Wibracje podczasz jazdy bmw e36 320 coupe


mario_bmw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z moją coupe 2.0 be vanosa .Po rozpędzenie auta do 80 km/h i puszczeniu pedału gazu auto wpada w wibracje że aż szyby buczą. Nie dzieje się to zawsze ale często najbardziej na 4 biegu przy prędkości 80 km/k na 3 i 5 biegu jest troszkę mniejsze te wibracje.Podmieniłem dyfer nie pomogło, wał nie pomogło. Podpora podobno jest ok. Dzieje się to tylko na hamowaniu silnikem jak wcisnę sprzęgło wszystko jest ok. Podobno poprzedni właściciel zmienił skrzynię bo drugi bieg mu nie wchodził?? :-/ . Wibracje na 100% nie są od zawieszenia. W warsztacie brata ( przy okazji mileli luknąść co to może być) podniesli dupkę auta i rozpędzili do 80 dyszek i powiedzieli że cięzko to zlokalizować . Stawiają na skrzynie lub sprzęgło .Ale wiem że łącznik skrzyni z wałem też nie jest w najlepszym stanie ( ale raczej to nie od tego) Spotkał się ktoś z czymś takim??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie mam do tego warunków. Ale dziwi mnie ten objaw że na 4 bardziej wibruje niż na 3 i 5 biegu :-/ a w środku auta jest jakbym jechał 200km/h z otwartym oknem :-) myślisz że to mogą być poduchy czy może skrzynia zaczyna się sypać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam do tego że nic nie wali mi wpodłogę . Dzwię roznosi się po całym układzie napędowym ( podczas jazdy ciężko zlokalizować czy to z tułu czy spod skrzyni) , ale dyfer i wał tak jak napisałem wyżej podmieniłem i nic to nie pomogło :-/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wibracje pochodzą od układu napędowego to powinny choć trochę wyczuwalne na lewarku biegów. Nie opisujesz dokładnie rodzaju wibracji. Są one tak duże że drży lusterko, czy też jest to rezonans nieprzyjemny dla ucha? W drugim przypadku obstawiałbym wypalony tłumik końcowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buczenie jest tak duże że drży tylna szyba ale tylko i wyłącznie gdy hamuję biegiem jak wcisnę sprzęgło wszystko się uspokaja ale drży pedał sprzęgła ( delikatnie - można porównać że to równe szybkie pulsacje) . A propo podpowiedzi wydech jest jak najbardziej ok. na lewarku skrzyni biegów nie zauważyłem drżenia ( na początku myślałem że coś w dyfrze się blokuje ale dyfer jest w 100% sprawny) Może to coś wam podpowie że przy redukcji z 4 na 3 bieg (albo w skrzyni albo w sprzęgle) słychać delikatne chrobotanie ( naprawdę trzeba się wsłuchać ) moze to od tego Bo jak wysprzęglę układ jest cisza tak samo jest cicho jak mam wcisnięty gaz podczas jazdy ( po odpuszczeniu gazu zaczyna się buczenie) jakby układ wpadał w wibracje ( wał i dyfer został wykluczony)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej by wyszło zlecenie w serwisie samej diagnozy odnośnie usterki, a naprawy dokonasz sam o ile będzie taka możliwość. Szukanie przyczyny może trochę zająć bo lista możliwych przyczyn jest dość długa. Jeszcze można sprawdzić przeguby czy któraś ze śrub nie jest odkręcona oraz czy się nie posypały. Na drgania może także wpływać złe wyważenie któregoś z elementów, np. wału napędowego. Powinieneś też się skupić i sprawdzić dokładnie skąd mniej więcej dochodzą te wibracje. Przód, część środkowa pojazdu lub tył.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawieszenie tył jest ok .Na 99,9% jest to coś w napędzie. Czy to może być objaw docisku lub dwumasu? Objaw jest tylko w czasie jazdy z większą prędkością rozpędzasz auto puszczasz gaz auto wibruje wciskasz gaz jest ok .Jeśli wcisnę podczas wibracji sprzęgło lub dodam gazu wibracje ustają . ale dzwięk w warsztacie roznosił się po całym napędzie jeśli wyeliminowałem dyfer i wał to zostaje skrzynia lub sprzęgło lub jakiś inny pierdólek pmiędzy nimi ( raz przypaliło mi się troszkę sprzęgło na śliskiej nawierzchni ale objawy były przed tym zdarzeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.