Skocz do zawartości

Zawieszenie do E36 318ti M3 94r.


Brzezin E36 M3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem Tu nowy, szukam wszędzie informacji na temat zawieszenie przedniego do E36 3/CG. Mam problem gdyż oryginalne zawieszenie w mojej M3 jest za bardzo niskie i nawet pod pracą nie mogę wjeżdżać na chodnik 12cm, haczę nawet o większe progi zwalniające w marketach. Już kapie mi olej z jakiejś uszczelki, na szczęście miska olejowa jest cała. Potrzebuję porady w jaki sposób mogę podnieść profil samochodu albo samego przodu??

Z tylnym zawieszeniem jest ok i chyba standard jak do E30. Myślałem nad wymianą amortyzatorów na dłuższe i nowymi sprężynami- jakie, gdzie i za ile?? Bo w M3 wahacze mają inny kat i nie wszystkie pasują.

Czy mogę kupić nowe wahacze standardowe i włożyć je do mojego auta? Czy będą pasowały?? Jak tak to nie będę już miał problemów ze znalezieniem amortyzatorów:)

Wymiana sprężyn na dłuższe niema sensu jeśli amortyzator jest krótki, tak słyszałem.

Będę wdzięczny za konkretne informacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze pewnie o zawieszenie M-technic chodzi i fakt ja tez takie mam w compakcie i nawet na niegroźnych progach i krawężnikach można się powiesić :duh:

W tym kraju to zawias z poloneza jest odpowiedni dochodzę czasem do wniosku, a nie wiem jak niektórzy jeszcze obniżają to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mam coś takiego w innych kolorach.

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=67604

Same sprężyny nie starczą, bo koła 17 chowają mi się w nadkolach. Super się prezentuje, ale trochę by wypadało je podnieść, bo ciągłe wychodzenie i sprawdzanie czy miska olejowa jest cała i dzienne sprawdzanie poziomu oleju jest męczące:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oks postaram się bo właśnie wróciłem z delegacji:/ a na pewno jest M3 a świadczą o tym:

listwy boczne ze znaczkami M3(trzy paski i na Końcu M), dywaniki oryginalne z oznakowaniem, gałka zmiany biegów też, czarna podsufitówka i fotele pół-skóra z m-pakietu:), nie wspomnę o progach i zderzakach. Jutro postaram się dodać zdjęcia:) i dzięki za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myl M-Pakiet z M-3 bo to jak byś mylił groźnego szczura z aligatorem. Powiedz jaki masz silnik?

 

w opisie jest

E36 318ti 3/CG(M3)

Wiec takie to M3 jak z koziej ... trabka :mrgreen:

kolega ma 318is

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Oks postaram się bo właśnie wróciłem z delegacji:/ a na pewno jest M3 a świadczą o tym:

listwy boczne ze znaczkami M3(trzy paski i na Końcu M), dywaniki oryginalne z oznakowaniem, gałka zmiany biegów też, czarna podsufitówka i fotele pół-skóra z m-pakietu:), nie wspomnę o progach i zderzakach. Jutro postaram się dodać zdjęcia:) i dzięki za pomoc:)

no to ja już tylko muszę progi od mki zalożyć i też mam m3 :D o silniku nie wspomnę bo przecież to nie ważne, ehh, kolega chyba świeży w temacie więc trzeba przymknąć oko na to ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać że to moje pierwsze auto. Jak je kupowałem to mi powiedziano że jest to M3 a po emblematach i całej reszcie tak sądziłem, 318ti(140km).

Nie znam się za dobrze, ale dzięki Wam z pewnością poprawi się moja wiedza:)

Ściągniecie koła się przeciągnie bo dzisiaj mam nakaz wizyty u dziewczyny i szybko nie wrócę:p w pon praca więc wtorek, z góry sorry za zwłokę i niewiedzę:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie oznaczenie na karcie z Niemiec Typ: 3/CG jak sprawdzałem to ma to związek ze sportowymi sprężynami zawieszeniem czy coś, wpisałem to z myślą że komuś to coś ułatwi:)

Nr vin: WBACG51090AM04233.

Przepraszam za tą zwłokę ze ściągnięciem koła, ale taka praca:/ późno kończę i już czasu brakuje na wszystko..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.