Skocz do zawartości

Elektrozawory, 318tds COMPACT, bez klimy


lysolek7

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

mam duzy problem poniewaz ciagle z nawiewow leci cieple powietrze.. niby zaden problem w zimie.. ale jednak szyby nie opuszczaja sie chwilowo wiec na dluzsza trase robi sie sauna:P pozniej szoku termicznego mozna dostac wychodzac z samochodu;-)

Z zaciagnietych informacji przypuszczam ze to moze byc walniety elekrozawor ogrzewania.. no i wlasnie.. gdzie on znajduje sie?

Przerobilem juz rozne schematy z e36.. jednak on nie znajduje sie w widocznym miejscu.. tym samym rozni sie od swoich braci sedana itp.. i nie ma go wlasnie w tym samym miejscu..

Dodam jeszcze raz ze to 318tds (1995r.) compact bez klimatyzacji;-)

Za kazda pomoc bede wdzieczny:-)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tylko miejsce gdzie ma być zamontowany(innego miejsca nie ma),ale że go nie ma to sprawa jest prosta.Zepsuł się i ktoś go wyciągnął.

Przewody in/out do nagrzewnicy idą prosto do ściany grodziowej a powinny iść najpierw do elektrozaworu.

A little piece of heaven in my hands
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz rozebrać panel nawiewu,z tyłu za pokrętłem zimno/ciepło jest mikrostycznik który zamyka elektrozawór.Jeżeli jest podłączony to musisz poszukać kabla jeżeli nie jest podłączony trzeba poprowadzić prąd do elektrozaworu poprzez ten mikrostycznik.
A little piece of heaven in my hands
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Przepraszam, że odświeżam tak stary temat ale też kupiłem compacta 318tds taki sam silnik jak kolegi u mnie też nie ma elektrozaworu nagrzewnicy z tym , że u mnie ogrzewanie słabnie na niskich obrotach stopniowo aż przestaje grzać i teraz zadaje sobie pytanie czy powinna być jeszcze dodatkowa pompka wody bo pod kolektorem dolotowym leży luźna kostka 2 pinowa prostokątna, a do elektrozaworu powinna być okrągła 3 pinowa też jej tam nigdzie nie widać. Układ odpowietrzany termostat nowy ciągle 90 stopni nowa pompa wody nagrzewnica czysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.