Skocz do zawartości

328i 1996r centralny zamek nie działa


bushi44

Rekomendowane odpowiedzi

Moduł, czy to komfortu czy centralnego zamka, zależy jaki masz, znajduje się za schowkiem po stronie pasażera, w tym wątku masz szczegółowe instrukcje, jak się do niego dobrać:

viewtopic.php?f=68&t=96014&hilit=centralny+zamek

jeśli stwierdzisz że moduł jest padnięty to już od 50 zł na allegro można dostać.

 

Jednak bardziej prawdopodobne że któraś krańcówka się wytarła i auto "myśli" że ma otwarte któreś drzwi. Ustaw lampkę nad głową w pozycję środkową i zamknij wszystkie drzwi, ale nie na klucz. Jeśli lampka nie przestanie się palić, to znaczy że to krańcówka. To popularna sprawa, chyba nawet nie trzeba wymieniać tylko wystarczy wyregulować. Poprawcie mnie jeśli się mylę, bo ja tego u siebie nie miałem, ale znam temat ze słyszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Czujnik zamknięcia drzwi, taki mały przycisk, który znajduje się w tym rygielku na słupku przy drzwiach. Z czasem się wyciera i mimo że drzwi są zamknięte to czujnik nie styka, co może być przyczyną nie działania centralnego u Ciebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Wymień czujnik który masz w karoserii czyli zamek .Masz tam taki mały przycisk który się chowa jak zamykasz drzwi. On się czasem psuje :cool2:
http://imageshack.us/a/img850/9757/z1i.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za te wszystkie rzeczy, które wymieniłeś, odpowiada moduł komfortu/centralnego zamka. To takie pudełko, które siedzi za schowkiem po stronie pasażera, w starszych autach jest przymocowane do bocznej ścianki. Pewnie padł. Wyjmij, znajdź kogoś kto potrafi to naprawić, a jak nie to spisz numer, znajdź na allegro, kup i podmień.

 

Aha, w ogóle na samym początku to sprawdź bezpieczniki, znajdź tu na forum wykaz bezpieczników, chyba ze 3 różne odpowiadają za centralny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Ci kolega wcześniej napisał, sprawdź tam czujniki przy rygielkach. U mnie było tak, że jak zamykałem to odbijało. Jeżeli u Ciebie jest podobnie to są na bank te czujniki. Któryś nie łapie i dlatego nie zamknie. Sprawdź zaczynając drzwi od kierowcy.

Jeżeli u Ciebie sa inne objawy proponuje sprawdzic kabel. Moze byc jakis naderwany lub nawet na stykach zasniedzialy. Są one pod okładziną na podłodze. Sprawdz je bo czesto dostaje sie tam wilgoć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.