Skocz do zawartości

BMW E36 320 Problem ze sprzęgłem....


Piotr_12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam bmw e36 320 91r. I jest problem bo ślizga mi się sprzęgło chyba, tzw. jak jade na jedynce dam gaz do podłogi to niema takiego przyśpieszenia. I przy redukcji to widac ze obroty rosną a samochód nie przyśpiesza jak powinien... I jeszcze jedno samochód drży jak jade i na biegu jałowym jak dam stopniowo obroty do 2000 tys to też drży :( Słyszałem że może to byc koło dwumasowe. Przebieg auta to 284 tyś przebiegu.

 

PROSZĘ O POMOC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy uszkodzonej dwumasie często pojawiaja się metaliczne dzwięki np przy gaszeniu silnika.

Drgania są ale zazwyczaj na biegu jałowym .

Szarpania podczas puszczania sprzęgła ,podczas schodzenia z obrotów,jadąc na niskich obrotach silnika.

Na ślizganie sprzęgła uszkodzone koło dwumasowe nie ma wpływu.

Może kończy się akurat docisk,lub tarcza sprzęgła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj się przejechałem. I gdy jedzie się to drży ale to przy większych prędkościach, np. 90km\h i jak sie jedzie te 90 i sie pusci nogę z gazu albo da sie na luz to mocno samochód drży nawet na siedzeniach to czuc. i jak sie dotknie gałkę od biegów to drży. Czy może to byc coś z wałem czy coś innego??

 

PROSZĘ O POMOC :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdza się obserwując prędkość i obroty silnika.

Jedź na 2 biegu ( np 30 km/h)i nagle wciśnij gaz do podłogi, jeśli obroty zaczną rosnąc a auto będzie słabo przyśpieszać to znaczy ze się ślizga.

Ślizgające sprzęgło oznacza słabe przenoszenie napędu,czyli duże obroty ,a małą prędkość.

Zależy również od stopnia ślizgania się sprzęgła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.