Skocz do zawartości

320 pobór prądu na postoju - czy prawidłowo go odczytuję


micgz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Po paru dniach stania auto ciężko kręci lub pomału wcale. Ładowanie OK. Nawet po długiej trasie są problemy.

Zabrałem się za pomiar multimetrem który pokazuje 0,21 przy multimetrze ustawionym na 20mA - to rozumiem że jest to 21 dziesiątych ampera czy 21 setnych?

Czy taki pobór jest prawidłowy? Wyciągałem po kolei wszystkie bezpieczniki i nie zauważyłem jakiegoś wielkiego spadku na żadnym z nich.

Akumulator ma około 5 lat i wydaje mi się że pomału się odsiarczył czy jak to się mówi bo auto większość czasu stoi i stoi... czy jest to możliwe?

 

dzięki z góry , pozdrowienia.

 

http://img823.imageshack.us/img823/8528/zdjcie0131l.th.jpg

UWAGA!Brak dachu!

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pobór prądu masz dobry.akumulator się kończy i to raczej będzie przyczyną.możesz też sprawdzić napięcie na akumulatorze jeżeli będzie mniejsze niż 12,5volta to akumulator do wymiany.sprawdź też ładowanie-przy odpalonym silniku sprawdź napięcie powinno być powyżej 13 volt.5 lat dla akumulatora to już bardzo dużo
PRZEDNI NAPĘD JEST DLA DZIEWCZYNEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pobór pradu jest 2.5 i po wyciagnięcu wszystkich bezpieczników i przekażnikó nie spada i podejrzewam że to wina alternatora tak też twierdzi mój znajomy mechanik że któraś dioda jest uszkodzona cos takiego co o tym myslicie? U mnie aku. po około 40 min. pada do 0 dlatego musze go ciągle odpinać czy wymiana alternatora pomoże?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pobór pradu jest 2.5 i po wyciagnięcu wszystkich bezpieczników i przekażnikó nie spada i podejrzewam że to wina alternatora tak też twierdzi mój znajomy mechanik że któraś dioda jest uszkodzona cos takiego co o tym myslicie? U mnie aku. po około 40 min. pada do 0 dlatego musze go ciągle odpinać czy wymiana alternatora pomoże?

Obawiam się Kubuś że nie. Już pisałem Ci to przez te różowe neony podświetlające spód auta się aku rozładowuje, wyłącz je na noc ! :twisted:

A tak poważnie to może tak być, jak chcesz to mam zapasowe alternatory.

tel. 514.99.46.99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... musze go ciągle odpinać czy wymiana alternatora pomoże?

 

Wymontuj go najpierw i wtedy sprawdź sobie pobór. Będziesz wiedział na 100% czy w nim przyczyna tkwiła.

 

Wracając do mojego tematu :

Pomiar wykonaj na klemie + a miernik ustaw na zakres do 10A .Jeśli wskaże więcej niż 0.15 A przy wyłączonych odbiornikach szukaj obcego poboru ....

 

Pokazało dokładnie to samo 0.21 przy radiu co na podczymaniu pracuje.

Wydaje mi się że przy nowym akku pobór też bedzie troszkę inny. ?!

UWAGA!Brak dachu!

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.