Skocz do zawartości

316i Wymiana zamka w sedanie 1995


Szewiec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak w temacie. Auto stało na parkingu i komuś się nudziło i pozapychał mi zamki w drzwiach i klapie od bagażnika, próbowałem jakoś to wyczyścic ale nie dało rady. W sumie jest centralny ale wiadomo zima idzie lub światła się zostawi i padaka i do auta nie wejde. Więc tu pytanie czy do samego kluczyka da rade dorobic zamki czy tez lepiej kupic zamki i miec dwa kluczyki. Druga sprawa to taka czy wystarczy kupic sam wkład zamka czy musi byc to całośc? Może któryś z forumowiczów ma do sprzedania zamki z kluczykiem to prosił bym o pw. Kolejna sprawa to taka czy jestem sam w stanie to wymienic. Czy stary zamek wyjme bez rozwiercania itp poprosił bym o instrukcje.

 

Z góry dziękuje za udzielone informacje

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wyjąc klamke i ewentualnie próbowac wyciągnąc wkładke. Będe to jutro próbował wyciągnąc. Zapewne jest jakiś patent żeby to dosyc sprawnie wyciągnac ale póki co nie udało mi się znależc tematu który by mnie poprowadził przez tą całą operacje ;p

Jeżeli któryś z forumowiczów posiada wkładki do zamka wraz z kluczykami to prosze pisac na pw chętnie kupie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie dostanie sie do klamki odkrecenie jest proste sciagasz boczek szyba max do gory i masz klamke przed oczami z jednej strony klamki jest taka spinka z drugiej jest przykrecona takim pierscieniem na bebenku aha... musisz jeszcze sciagnac maskownice klamki najwiekszy problem to wyciagniecie jej bo szyba wadzi i nie chce wyjsc no a potem wsadzenie mi na tym zeszlo z dwie godziny albo lepiej :o :shock: :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rozebrałem boczek oraz maskownice klamki. Fakt od strony zewnętrznej jest dośc nie typowa śruba ale młotek+śrubokręt i zejdzie śrubka od wewnętrznej też proste dojście. A jak poradziłeś sobie ze ścięgnem od zamka? Jest tylko przewlakany drut przez oczko czy w bmw-u inna kombinacja?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko ten drut musisz wyjac najpierw z zamka bo z bebenka ci nie zejdzie bo jest zakrzywiony tylko uwazaj i rob to dekikatnie zeby nie zlamac plastika w ktory wchodzi ten drucik przy zamku bo wtedy to juz cały zamek do wymiany;p ale nie jest to trudne wiec pewnie sobie poradzisz :D powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Witam

Podbijam temat

Zakupie 2 klamki z wkładkami+wkładke od klapy bagażnika do E36 pod jeden kluczyk wszystko

napewno bedzie latwiej bo nie trzeba rozbierac i czyscic i ponownie skladac tylko wyciagnac zalozyc nowe i juz...:)powodzenia i napisz jak ci poszło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.