Skocz do zawartości

[E36] problem ze stacyjką (zablokowana w pozycji zapłon)


mrkey

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam mały problem ze stacyjką w swoim BMW, zablokowała się w pozycji zapłon, mogę bez problemu wyjmować kluczyk, a silnik dalej działa. Samym kluczykiem nie mogę obracać w żadną stronę. Wcześniej obracał się o 360stopni w obie strony, jednak udało mi się w końcu odpalić i teraz się zablokował. Immo nie blokuje.

Wiec skończyłem z zablokowaną stacyjką na pozycji zapłon i wyłączonym silnikiem, no i z niezablokowaną kierownicą.

Jakieś rady jak odpalić teraz samochód, bo jestem ~120km od domku, a jutro do pracy :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejmij plastiki pod kierownicą i wykręć całą stacyjkę to w ten sposób odblokujesz kierownice

a co do oidpalenia jak będziesz miał stacyjke wyjętą to morze uda ci się ją jakoś uruchomić jak nie to podepnijn ją spowrotem pod kostkę, kluczyk zostaw dalej w pozycji zapłon a stacyjke umocuj gdzieć z boku nie zokładając ją spowrotem , zeby mieć odblokowaną kierownice.

potem samochud na luz ręczny zaciągasz i odpalasz dając porąd bezpośrednio z akumulatora na rozrusznik :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro możesz włożyc kluczyk i stacyjka jest w pozycji zapłon to jedyna opcja odpalenia na popych lub podając + na automat rozrusznika .Druga możliwośc to zdjęcie osłon pod kierownicą , odkręcenie samej kostki stacyjki ,wtedy masz możliwośc włączenia zapłonu ,uruchomienia rozrusznika i zgaszenia silnika przy użyciu plaskiego śrubokręta .Kluczyk pozostaw w stacyjce żeby zapobiec ewentualnemu zablokowaniu kierownicy .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam problem. stacyjka stoi w miejscu, auto odpalane na srubokret. Teraz moje pytanie jak to naprawic,jak dobrac sie do wkladki. Czy konieczna jest wizyta w serwisie,aby dobrac nowa wkladke do kluczyka czy wystarczy ktos kto zamuje sie naprawa zamkow ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam problem. stacyjka stoi w miejscu, auto odpalane na srubokret. Teraz moje pytanie jak to naprawic,jak dobrac sie do wkladki. Czy konieczna jest wizyta w serwisie,aby dobrac nowa wkladke do kluczyka czy wystarczy ktos kto zamuje sie naprawa zamkow ??
leniwy świeżaku poszukaj viewtopic.php?f=68&t=163462
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.