Skocz do zawartości

325i problem z ogrzewaniem


lubie_beczki

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem dlaczego ale moj temat jest zamkniety wiec zakladam na nowo...

 

"Siemka posiadam bmw e36 M50B25 94 rok, klima...

Mam problem z ogrzewaniem. Głownie rozchodzi sie o to ze gdy silnik chodzi na obrotach to leci cieplutkie powietrze, natomiast gdy stoje np. na swiatlach i obroty wynosza ok.900 to leci zimne powietrze z dmuchoway. Mialem chlodnice do wymiany, byla nieszczelna, wczoraj zalozylem nowa i problem powtarza sie. mial juz ktos z was taki przypadek? "

 

mialem dobrze odpowietrzyc uklad chlodzenia- no wiec zrobilem tak i nadal jest to samo... ma ktos nowe pomysly? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo :) z tym , że auto często mi się grzało przez zacinający się termostat , wymieniłem kilka sztuk i ciągle to samo było (auto się grzało , na luzie leciało zimne powietrze , a na obrotach ciepłe) . Jak wywaliłem termostat to problem się sam rozwiązał :) . Ktoś stawiał też na elektrozawory , ale używane to ruletka , a nowe 15% wartości auta
Kamil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzilem czy jest tak u mnie jak na filmiku, wiec pompa daje obieg. Kurde, nawet wykrecilem chlodnice aby sprawdzic czy nie jest gdzies uszkodzona i cisnienie ucieka, na nowo ja odpowietrzyłem, na pewno plynu jest na maxa bo nawet wąz dolny lewy sciaskałem nastepnie zatykalem odpowietrznik aby wsysalo plyn do chlodniczki. No i nadal jest tak samo z ogrzewaniem. A powiedzcie mi jak dlugo wam sie nagrzewa auto do pionu czyli 90 stopni? bo u mnie to trwa z jakies 6,7 minut, oczywiscie licze od momentu odpalnie i ruszenia (bez gazowania).

jesli chodzi o termostat to nie wiem wydaje mi sie ze to nie jest przyczyna termostatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to elektrozawory sprawdź . Jaką masz klimatyzację ? jednostrefową czy dwustrefowa ?

klima dwustrefowa, jest jakis sposob aby sprawdzic elektrozawory??

 

pompa wody jest OK. kolega bizon8000 pokazal filmik na ktorym mozna zaobserwowac czy pompa wody pracuje ... mam tak samo jak na filmiku...

 

Czytałeś tutaj- viewtopic.php?f=15&t=42444

 

zaraz bede czytac:) dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dawała mi spokoju ta pompa i sprawdzilem jeszcze raz....

 

plyn nie leci tak jak na filmiku od bizona tym kanalikiem do zbiorniczka, ani poziom plynu sie nie unosi... pompa? czy zle odpowietrzona? wczoraj plyn byl pod korek, teraz jest 3/4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak masz starą pompę to możliwe że był plastikowy wirnik i pękł,standart w silinikach m50 i m52,zamień i po kłopocie. W momęcie podgazowania lekkiego powinna woda się przelewać w zbiorniczku

 

P.S - Sorry za podwójny post !!!!

Edytowane przez DjAquaz
http://imageshack.us/a/img850/9757/z1i.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak masz starą pompę to możliwe że był plastikowy wirnik i pękł,standart w silinikach m50 i m52,zamień i po kłopocie. W momęcie podgazowania lekkiego powinna woda się przelewać w zbiorniczku

 

Poza tym ogrzewanie powinno być na max ustawione przy odpowietrzaniu

http://imageshack.us/a/img850/9757/z1i.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://polskajazda.pl/Samochody/BMW/3/124367 sprzedaje to gó*&^o!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! cena 3.500 bez zadnej negocjacji!!

W końcu męska decyzja. Jak nie radzisz sobie z autem to sprzedać. :twisted:

Może ktoś inny sobie zrobi i doceni walory auta.

Na przyszłość takie ogłoszenia zamieszczaj w przeznaczonym do tego dziale.

tel. 514.99.46.99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze i meska ale to bylo w nerwach!wielkich nerwach!!

 

Co do temperatury kolego to do polowy kreska wchodzi po ok 5 minutach, w kazdym badz razie Bardzo bardzo szybko a nawet za szybko.. pierwszy raz z czyms takim sie spotkalem zeby auto sie tak szybko rozgrzewalo, chyba ze czujnik temp jest walniety? a co przyszlo CI do głowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie jak szybko wskaźnik temperatury dochodzi do połowy? I jak silnik jest już dobrze rozgrzany to czy też leci chłodne powietrze z dmuchawy?

U mnie jest tak:

Za niebieską kreską już leci ciepłe powietrze, i wtedy dopiero włączam zawsze ogrzewanie pozwalając nagrzać dla silnika do tego momentu.

Myślę że jest to też zależne wszystko jaki to model, jaki silnik i czy wersja z klimą czy bez. Na pewno też ma wpływ czy nagrzewanie silnika robi się na postoju czy podczas jazdy (jak wiadomo każdy jeździ inaczej). Ja zawsze ruszam jak silnik przekroczy niebieskie pole tylko że ja lubię zapier.... drodzy koledzy :)

tel. 514.99.46.99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w is ciepłe powietrze leci jak wskazówka jest w połowie niebieskiego. przeczytałem wszystkie posty i z tego wywnioskowałem że jest za mało płynu chłodniczego taki objaw jak u ciebie występuje przy odpowietrzaniu układu. Napisałeś kolego że zalałeś płyn do pełna a rano miałeś już 3/4 to znaczy że płyn wszedł jeszcze w układ. spróbuj dolać do pełna płynu i trochę pojeździć i zobacz jaki będzie poziom płynu. jeżeli płynu trochę ubędzie to znowu dolej aż do momentu aż zacznie lecieć ciepłe powietrze na wolnych obrotach A jeżeli dalej nic nie będzie się poprawiać to zostaje ta pompa najlepiej by było dorwać jakąś dobrą używkę i podmienić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem panowi ze mam dolewac i tez tak robie.. tylko ze pamietam gdy pare tygodni temu odpowietrzalem to dolewanie trwalo jeszcze grubo ok 3 dni i nadal bym dolewal wiec jeszcze raz caly plyn spuscilem wykrecilem chlodnice posprawdzalem czy wysztko jest ok, weze posprawzdalem i na nowo zalalem... zobaczymy ile dni bede musial dolewac, moze gdzies mi wycieka? przypominam ze chlodnica ma ok 2 tygodni a nawet nie.

 

jutro sprawdze czy aby na pewno z nagrzewnicy mi nie leci plyn do auta.

Mam jeszcze pytanie, w jaki sposon sprawdzic te elktrozawory? jest jakis na to sposob?

 

dobra panowie lece do pracy, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.