Skocz do zawartości

e36 compact - kilka problemów (wskaźniki, zamek)


asotek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie dawno zakupiłem e36 compact-a rocznik 97 i auto ma kilka mankamentów , dlatego pytam Was doświadczonych użytkowników :)

 

Pytanie nr. 1 pod obrotomierzem jest wyświetlacz - który nie działa i nie wiem , który bezpiecznik jest za to odpowiedzialny (na rozpisce wprost jakoś też nie piszę)

być może przyczyną nie jest bezpiecznik, ale zobaczyć można..

 

Pyt. nr 2 .

 

wskaźnik poziomu temperatury - nie pokazuje temperatury, ale po przekręceniu kluczyka reaguj, stawiam na to, że czujnik trzeba wymienić, ale kolega rzucił pomysłem, że to może również bezpiecznik, ale nie wiek konkretnie który za to jest odpowiedzialny...

 

Pyt. nr 3

 

wskaźnik poziomu paliwa jakby się zawiesił - dochodzi do "prawie" końca rezerwy i koniec dalej nie idzie, nie zależnie od tego ile mam paliwa, do zera później normalnie spada.

 

Pyt. nr - z punktu widzenia użytkownika najważniejsze - nie mogę zamknąć auta od strony kierowcy - tzn. wkładam kluczyk niby przekręcam, ten dzyndzelek co się nim zamyka od środka tylko kawałek się ruszy, ale auto nie zamyka się, gdy zamykam je od środka samochodu tym właśnie "dzyndzlem" zamek zamyka, od razu zmieniać zamek ?

 

 

Samochód do jazdy jest świetny, naprawdę chce jechać i jak na 102 koniki daje naprawdę radę , nic nie puka nic nie stuka, jedzie prosto, ale ma mankamenty które muszę jakoś zrobić ;/

przy okazji wszystkich witam i szukam dalej na forum rozwiązań moich problemów.

 

 

pozdrawiam :P szerokości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to zrób test zegarów, może licznik już sie kończy, a co do tego wyświetlacza to może być też dioda od podświetlenia.

 

wciskamy prawy przyciśk na desce i przekręcamy kluczyk do pozycji 2. w momencie pokazania się pierwszych danych możemy puścić przycisk. na wyświetlaczu pokażą się kolejno następujące dane:

BMW NR xxxxxxxx

CODE NR xxxxx

K-ZAHL xxxx

F.G. NR xxxxxxx - gdzie siedem ostatnich znaków to numer nadwozia

SW. VERS. x.xx

AND. INDEX xx.

Na koniec testowane są zegary, wskaźniki i lampki kontrolne.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>><<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do poziomu paliwa, wydrzyj kanapę i musisz odkręcić jedno kółeczko (nie pamiętam po której stronie) i będzie "mechanizm pomiaru poziomu paliwa", przeczyszczenie może dać efekt.

 

Zamek hmmmm od strony kierowcy najcześciej jest używany, albo już umarł, albo przy niskich temperaturach zamarzł, możesz próbować do niego jakiś odmrażacz itp...

 

Zegary, ani trochę się nie podświetlają symbole liczby itp? Jeśli widać je aczkolwiek bardzo ciemno to do wymiany żarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.