Skocz do zawartości

318is Problem z lewym siłownikiem centralnego zamka


xssnake

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam taki problem, niedawno kupiłem BMW 318is Coupe '98. Wszystko ładnie pięknie chodzi, teraz nie wiem czy przez te mrozy czy przez co, ale przestał reagować centralny zamek w lewych drzwiach. Po naciśnięciu guzika na pilocie, otwietają się wszystkie drzwi oprócz własnie lewych, można je otworzyc normalnie kluczem i wtedy otwieraja się również pozostałe. Miał ktoś już taki problem?

___

Poprawiłem tytuł. Proszę się zapoznać z formatem tytułowania wątków!!!! /mattiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie dadzą.Po prostu nie ma siły otwierać.Też jakiś czas wstecz miałem taką przypadłość,raz otwierał czasami nie.I w końcu przestał działać.Wymiana siłownika i po problemie.Co do kosztów około 20-30zł używka. Edytowane przez ŁYSY.BMW.E36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie sprawdzałem czy działa jak zagrzeje samochód, dzisiaj to sprawdze i wieczorem dam znać. Jak zadzała w dzień to może spróbuje go jakos zregenerować. Spróbować nie zaszkodzi, a może komuś sie przyda.

 

 

Właśnie chwile pojeździłem, zagrzałem samochód i siłownik zaczął działać bez problemu, chyba go wykręce i spróbuje wyczyścić i nasmarować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie sprawdzałem czy działa jak zagrzeje samochód, dzisiaj to sprawdze i wieczorem dam znać. Jak zadzała w dzień to może spróbuje go jakos zregenerować. Spróbować nie zaszkodzi, a może komuś sie przyda.

 

 

Właśnie chwile pojeździłem, zagrzałem samochód i siłownik zaczął działać bez problemu, chyba go wykręce i spróbuje wyczyścić i nasmarować.

Jak zaczął działać to ok :wink: Musiała się woda dostać do zamka i przymarzł.Samego siłownika nie przesmarujesz bo nie ma takiej możliwości.Ale możesz przesmarować mechanizm zamka jak ściągniesz tapicerkę,ewentualnie tam się mogła dostać woda,przymarzł i blokował siłownik(mechanizm zamka stawiał opór).Gdyby zaczął szwankować za jakiś czas znowu,przy cieplejszej temperaturze siłownik do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Mam też pytanie dotyczące zamka centralnego. Niestety nie posiadam pilota,otwieram samochód kluczykiem i tu zaczyna sie problem... :)

Kiedy otwieram drzwi od strony kierowcy zamek centralny otwiera mi lewe drzwi, bagażnik i klapke od wlewu paliwa,nie otwiera mi drzwi od strony pasażera to samo jest przy zamykaniu :) Za to kiedy chce otworzyć lub zamknąć samochód od strony pasażera,zamek centralny działa bez problemu otwierając i zamykając wszystkie drzwi i klapkę :( Ostatnio wymieniałam klipsy mocujące (nie wiem czy tak sie to dokładnie nazywa :)) w boczkach lewych i prawych drzwi bo mi sie połamały i wszystko latało i mimo chodem udając że sie na tym znam :) zerkłam na zamki w drzwiach mając nadzieje ze znajdę tam jakąś nieprawidłowość którą bede potrafiła sama naprawić (np. jakiś urwany kabelek,odkręconą śrubkę itp. :D ) niestety tak sie nie stało :( centralny zamek nadal nie działa poprawnie :(

 

Jeśli może ktoś wie na co pochorował sie mój zamek centralny bede niezmiernie wdzięczna za pomoc w uleczeniu go :)

 

Pozdrawiam Serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Joasiu,masz identyczną usterkę jak koledzy wyżej.Może być przymarznięty zamek dostała się woda wilgoć.Koledzy wyżej mieli taką przypadłość,bo po rozgrzaniu auta wszystko było ok.Osobiście wydaje mi się że siłowniki kolegów są już słabe i dla tego tak się dzieje.Prędzej czy pózniej będzie wymiana siłownika centralnego.Jeżeli masz tą usterkę dłuższy czas(nie tylko mrozy),to na 99% siłownik centralnego do wymiany.Koszt siłownika jak pisałem wyżej 20-30zł :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja własnie mam juz dłuższy czas taką usterkę ale nie bede sobie juz głowy zawracać,poprostu kupie ten siłownik :)

A powiedz mi prosze jeszcze czy trudno go wymienić samemu ? Jak na razie względnie daje sobie rade w pracach warsztatowych przy moim samochodzie (dzięki forum) wiec mam nadzieje ze sama go sobie jakos ogarnę :) Pozdrawim serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinnaś sobie poradzić kolega tak to zrobił w compakcie(wklejam jego posta)

przez DeeJay_E36 » 16 Sie 2008 10:50

Musisz tylko ściągnąć boczek, reszty rozkręcać nie

trzeba, siłownik jest tak jakby wciskany od góry w

zamek i trzyma go z boku taka plastikowa zapadka/

zatrzask. Wkładasz tam ręke i wyczujesz siłownik do

którego przypięta jest kostka, odchylasz zatrzask i

wyciągasz siłownik w góre. To tak w skrócie. Było już

zapewne kilka razy na forum.

Głupcem jest ten kto przecenia sam siebie...

M.]@Ř¥

Moja e36 http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=189558

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh no i mam za swoje :P tak sie wszystko popsuło ze centralny od strony pasażera całkiem padł i już nawet na kluczyk nie reaguje :( nie da sie przekręcić nawet :( Ale to nic :)

Bardzo dziękuje koledzy za pomoc :) w najbliższym czasie spróbuje go wymienić, już do mnie idzie :) (choć nie mam pewności że dobry zamówiłam :) )

Jeszcze raz bardzo dziękuje :) na pewno zgłoszę sie na forum jeszcze z kilkoma problemami które mam w samochodzie a których mój mózg nie ogarnia ale to już w innych wątkach :)

Pozdrawiam Serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.