Skocz do zawartości

318is Za mała przepustnica? i skutki złego czujnika wałka


wisnia182

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Mam nadzieję że takiego tematu nie ma :)

 

Nie dawno kupiłem e36 318is :) z lekko falującymi obrotami.

 

Jak to po zakupie samochodu postanowiłem zacząć od:

wymiany filtrów paliwa, oleju, powietrza (stożkowy z dolotem), oleju, tłumika końcowego(coś grzechotało w tłumiku). Tłumik ULTER, wywalony katalizator i wstawiony przelotowy. Nie wiem tylko czy nie zrobiłem błędu bo troszkę głośno, ale mniejsza o to.

 

Został też podłączony pod komputer i były błędy:

czujnik położenia wałka

sonda lambda

czujnik ABS

 

Czujnik wałka i sonda została wymieniona, silniczek krokowy wyczyszczony.

 

A obroty nadal falują i do tego słyszę lekkie strzały i zacina się czasem przy mocniejszym przyciśnięciu pedału gazu przy powiedzmy 1400 obrotach.

 

Odkryłem coś ale że się nie znam na tyle chcę się was poradzić.

Odkręciłem gumę od przepustnicy żeby zajrzeć (tak profilaktycznie ;) myślę: może trzeba przeczyścić) i widzę skok jakby była troszkę większa przepustnica.

 

czy to może być przyczyną? załączę fotkę jak najszybciej.

 

 

Dodam, że przepływomierz wygląda na nowy (w środku też czysty) ;) a dolot jest szczelny

Edytowane przez wisnia182
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takim przelocie bez kata,Ulter też przelot, zapewne znów masz błąd sondy lambda.Ten katalizator trzymaj w garażu,jeszcze do niego powrócisz.

 

Kupiłeś dłubane auto,przepustnica wiercona ,zmierz przepustnicę będziesz miał pewność.Oryginał 54mm,wiercona z zalecenia do 57mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie tam chyba nawet nie było kata ...

Kupiłem przelotowy i końcowy i powiedziałem, żeby zamiast kata i przedniego (bo są chyba połączone nie?) wstawił przelotowy a zamiast końcowego wstawił ULTERA;

Teraz wydech wygląda tak: zamiast przedniego rura, środkowy zamieniony na przelotowy (żadna różnica bo są takie same) i końcowy ulter.

To co mi zostawił to końcowy i środkowy który jest identyczny jak ten co wstawił nowy.

 

Czyli będzie cały czas wywalać błąd sondy? nawet po skasowaniu?

 

Jeszcze nie zmierzyłem, ale czy taka przepustnica ma wpływ na zachowanie o którym pisałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy jest kat (zastąpiony przelotowym),następnie środkowy połączony z ostatnim (środek został,ostatni Ulter,jeśli jest uniwersalny to przelotowy).Na takim zestawie jest bardzo prawdopodobne,że będą błędy sondy.

Jeśli się okaże ,że było dłubane to nie tylko przepustnica,modyfikacja jednego wymuszają kolejne zmiany.

Ale najpierw sprawdź .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm...

 

żeby zmierzyć przepustnicę to muszę ją odkręcić nie? bo z tej bardziej dostępnej strony to ma równe 10cm ale chodzi o drugą stronę nie.... :lol:

 

Kiedyś myślałem żeby dać większą przepustnicę. Pisali, że lepiej wkręca się na obroty (przynajmniej na wyższych). Ale trzeba dopasować otwór kolektora, o ile dobrze mówię.

 

 

 

właśnie wróciłem od samochodu. zrobiłem reset kompa mniej więcej wg wskazówek z forum. :) :lol:

falowania nie ma ale jeśli jest tak jak mówisz to za jakiś czas znów powinno się pojawić?

 

Jakby trochę płynniej chodzi ale zdarzyło mu się raz cicho strzelić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem przed chwilą na partyzanckiej w opolu. Podłączyli autko pod kompa i się okazuje że czujnik wałka jest do d... czyli co z tego jak poprzedni mechanik założył nowy... Działa prawidłowo tylko oryginał. bo nie ma zamiennika z firmy, z której by działał prawidłowo do tego modelu. to co założyli to g... a dałem 240. Pozostaje mi reklamować. Oryginał kosztuje x2.

 

O przepustnicę się nie martwi na razie... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.