Skocz do zawartości

318 m40 nie chodzi na czwarty cylinder


gogo82

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

Mam taki problem,silnik m40 nie "chodzi" na czwartym cylindrze, na wolnych obrotach telepie całym samochodem powyżej 2500obr/min już ciągnie dobrze.Zauważyłem że na czwartym cylindrze na zaworze wydechowym wytarty jest wałek(pozostałe krzywki są ok), dziwne, bo po tej stronie po której ma luz między dzwigienką(zamknięty zawór),tak jakby popychacz się zacią, zakupiłem więc nowe popychacze i dzwigienki na ten cylinder wypolerowałem wałek i dotarłem zawory bo miałem głowicę wyciągniętą,złożylem całą górę i dalej to samo-nie chodzi na czwarty. Mechanik zdiagnozował że w zakresie od ok 700 do 2000 obr/min na czwartym cylindrze ciśnienie ma 5 atm. powyżej 2000obr/min ma 12atm.(tak jak powinien).

A więc koledzy, pytanie do was -co może być przyczyną?

brak pomysłów przeszukane całe forum?

pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj a przewody i kopułkę sprawdzałeś? ale dziwne ze na niskich ma tak małe ciśnienie... Ja sam się borykam z tym problemem

Możesz powiedzieć ile dałeś za wałek?? dzwigienki zawory ? bo mnie to czeka... kopułke swiece przewody wymienione mam juz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolego ciśnienie jak mierzyłeś? Jak miałeś głowicę zdjętą to cylindry oblukałeś czy nie porysowane? Z olejem jak?? Nie łyka? I kwestia zaworu czy otwiera go jak trzeba, bo piszesz że wałek polerowałeś(to już nowe wraz z kompletem się zakłada bo potem klocki wychodzą) :? Teraz może być dużo wycięty i już nie dociska zaworu jak powinien :? A po za tym ściąg pokrywę zaworów,wykręć świece i obracaj wałem ręcznie i oglądaj jak pracuje klawiatura; druga sprawa pomiar kompresji na zimnym i ciepłym.
"Nieudana Operacja To Połowa Udanej Sekcji"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cisnienie było mierzone u mechanika, zamiast swiecy wkręcony czujnik.

oleju od wymiany do wymiany(co 15tyś.) ok. 400ml. dolewam

wałek jest wytarty ok 0.3mm(jak pisałem wyżej- "po przeciwnej stronie krzywki(gdy zawór zamknięty)"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no to kolego się kłania wyczyszczenie listwy smarującej bo widocznie tam jest przytkana i już nie wklepuje. A jeszcze ściąg tą pokrywę i jakimś prętem spróbuj docisnąć(tylko ustawiaj tak żeby zawór miał się już otworzyć i uważaj) na zawór bo może sprężyna też być wyruchana i za luźno zawór pracuje :?
"Nieudana Operacja To Połowa Udanej Sekcji"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego mam podobny problem ale z 3cim cylindrem, u mnie jest zagadka bo ten silnik by uruchamiany i było ok dopiero po zamontowaniu silnika do mojej beci przestał palić na ten cylinder i też nikt nie ma pojęcia co może być przyczyna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wam powiem że miałem takie same objawy i winna była kopułka, przy okazji wymieniłem kable champion i świece NGK, no i oczywiście kopułka, trochę portfel schudł, ale już jest wszystko ok. Ale szlak mnie trafił przy tym kilka razy, zanim doszedłem do tego, bo na benzynie dobrze wszystko było, tylko chu.owo na gazie, na początku szukałem winy właśnie w gazie,przy okazji wyciągnąłem cały reduktor wyczyściłem obejrzałem, myślałem że któraś membrana pękła, bo tak miałem we wcześniejszym aucie, ale było wszystko ok, tylko strasznie dużo syfu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj kupiłem głowicę kpl.używaną w całkiem dobrym stanie(wałek,popychacze,dzwigienki) bo już sie pomysły skończyły.

zauważyłem że są w niej nowe zawory i prowadnice,ale żeby mieć pewność dotarłem jeszcze zawory jutro wstawię nowe uszczelniacze no i montaż zaworów.

niema bata teraz musi chodzić. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.