Skocz do zawartości

1.7 tds PROBLEM Z POMPA WSPOMAGANIA E36!!!!


mks_socho

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem tu pierwszy raz

Posiadam bmw e36 1.7 tds i mam problem z układem kierowniczym mianowicie strasznie zgrzyta i wyje podczas skręcania oraz olej w zbiorniczku jest strasznie spieniony tzw ' kawa z mlekiem ' prosze o pomysły i z góry dzięki pozdrawiam Piotrek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ale bzdury piszecie to max ...... wymian płynu gówna da

 

Układ się zapowietrza i pompa pompuje płyn wraz z powietrzem dlatego tak rzęzi i robi się cappucino w zbiorniczku.

Rzęzi pewnie najgłośniej na skrajnym skręcie kół ...bo wtedy pompa jest najbardziej wysilona.

 

Sprawdź dokładnie szczelność całego układu ..nie wymieniaj pochopnie pompy wspomagania jak ja to kiedyś bezsensu zrobiłem :)

 

Ja obstawiam maglownicę. Maglownica na osłony gumowe z lewej i z prawej strony, które czasami pękają i dostaje się piach, który na przesuwnym trzpieniu maglownicy robi rysy a jak wiadomo tam jest konkretne ciśnienie i przez te rysy na trzpieniu płyn ucieka i się układ zapowietrza.

 

i na koniec ...heheh i przepłucz układ mlekiem (żart)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręcasz wąż powrotny koniec do miski lub wiaderka , odpalasz silnik i ruszasz kierownicą , gasisz silnik . zakladasz przewód zalewasz okołó litra ropy odpapasz silnik i kręcisz kierownicą , gasisz silnik , ściągasz wąż powrotny odpalasz silnik delikatnie ruszasz kierownicą i czekasz aż cała ropa zleci. Zakładasz przewód powrotny na miejszce zalewasz płyn ( zobaczysz ile syfu i opiłków siedziało w układzię) i cieszysz się wspomaganiem.

To co pisze Nest to ma jedno na tysiąc aut , najpierw lepiej wymienić płyn niż rozebrać pół autka, wymiana pompy bez płukania układu to totalna głupota. w układzie wspomagania w tak wiekowych autkach jest pełno opiłek i innego syfu po płukaniu układ (pompa jest mniej obciążona) ( nie płucz bęzyną bo można zatrzeć pompę można przepłukać też olejem atf ale olej nie wypłucze wszyskiego).

Nest może się śmiać ale u mnie wyleciało pełno opiłek i coś czarnego przypominającego konsystencją kisiel , już dwa latka a olej dalej jest czerwony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.