Skocz do zawartości

wymiana zawieszenia e36-> co włożyć ?


pietruchh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

od 4 miesięcy jestem posiadaczem e36 318is coupe, auto fajne, ale spadł śnieg i chciałem trochę poduczyć się prowadzenia w poślizgu. Ponieważ nie miałem o tym zielonego pojęcia rozwaliłem calusieńką zawieszkę ( chyba od uderzeń w krawężniki ) + pół układu kierowniczego o kołach już nie wspomne.

Dorwałem już nowe stalówki (gumy jeszcze żyją ) teraz czas się zabrać za zawieszenie

potrzebuje sworzni wewnętrznych i zewnętrznych tuleji i ogólnie całego przodu... z amortyzatorami niestety włącznie (pękł 1 )

Bardzo proszę o pomoc w wyborze marki elementów

Myślałem nad : Amortyzatory -> Febi bilstein, gumy, sworznie łączniki -> Febi albo Lemforder.

Mam to szczęście że mam dostęp do części w naprawde przyzwoitych cenach.

Doradźcie proszę czy te firmy, to dobry wybór, czy można włożyć coś jeszcze lepszego (nie planuje już następnych krawężników a chciałbym zrobić to solidnie bo autem chcę jeszcze trochę pojeździć)

A i jeszcze jedno pytanie, czy do zwykłej e36 wejdą tuleje od M'ki, tamte są pełniejsze na pewno były by twardsze

 

Z góry dzięki i pozdrawiam

P.S przepraszam jeżeli podobny temat juz był, nie jestem biegły w internecie i nie mogłem znaleść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amortyzatory bilstein to dobry wybór ,model b4 jeśli nie planujesz obniżać auto ,tulejki lemforder z tego co wiem uznawane są za najlepsze,aczkolwiek febi też jest dobre,do normalnej jazdy wszytko się nadaje ponieważ e36 ma dość wytrzymałe zawieszenie przednie,przednie tuleje można też kupić pełne lub a centryczne,te 2 zmieniają ustawienie wahacza i minimalnie wydłużają rozstaw osi,na markach o których piszesz na pewno pojeździsz parę lat ,o ile nie bd latał po krawężnikach :P :P a jak chcesz naprawdę wyczynowe tulejki możesz założyć poliuretany te są prawie niezniszczalne ,ale za to cierpi reszta zawieszenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graty jak najbardziej OK a co do sworzni to polecam taki zestaw http://allegro.pl/6szt-zestaw-sworznie-tuleje-bmw-e36-meyle-hd-i2878352889.html 2 lata na zawieszeniu -70 gwint tłuczone cały czas po dziurach i zero luzu :)

 

tyle ze polecałbym pełne tuleje (niekoniecznie asymetrzyczne) więcej zniosą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.