Skocz do zawartości

Dziwne działanie ogrzewania


godfather

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Mam dziwne objawy działania ogrzewania w moim autku. Posiadam E36 z klimą ustawianą ręcznie (2 małe pokrętł). Mianowicie zauważyłem, że jak zatrzymam się np w korku na dłuższą chwilę to z nawiewów zaczyna lecieć chłodniejsze powietrze, jak dodam gazu i ręką sprawdzam temp wtłaczanego powietrza czuję że leci cieplejsze (takie jak powinno) jak zdejmę nogę z gazu i dalejk stoję to powitrze zaczyna znów lecieć chłodne. Co to może być? Jak jade samochodem to oczywiście nie ma tego problemu.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj troche o tym było

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=20190 - a wiecej musisz poszukac :wink:

Dla pocieszenia dodam ze mam tak samo jak ty(nie mam klimy) i moj kolega tez tak ma (i ma klime) , mam sprawny termostat i nowa pompe i wszystko dobrze odpowietrzone - moze ma tak byc :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gazu nie mam zamontowanego więc odpada temat ogrzewania reduktora.

Ale tak czy siek nie jest to normalna sprawa, auto się nie przegrzewa, termostat działa OK elektrozaworki również, odpowietrzony układ powinien być dobrze bo sprawdzałem tą małą sróbką na chłodnicy i leci płyn a nie powietrze.

Więc czemu tak się dzieje, na pewno to nie jest rzecz normalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ci to tak przeszkadza załóż sobie w obieg nagrzewnicy pompę wodną elektryczną jak w wyższych modelach BMW i po kłopocie.

Czym mniejsza temperatura na zewnątrz tym opisane objawy są wyraźniejsze-poprostu fizyka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to nie wiem co ci doradzić ,bo ja mam jakieś rozbudowane ogrzewanie bonawet przy mrozach -20 na postoju ogrzewanie parzy mnie po rękach

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to musisz w to uwierzyc - bo ja sam jestem nie zachwycony ogrzewaniem w BMW - moj stary passat grzał lepiej.

Niewiem jaki masz silnik ale w 6 cylindrowkach wolne obroty rzedu 650-700 tez robia swoje (pompa ma mały wydatek) - a w seicento takich obrotów nie masz a zauwazylem ze w e36 1,8is znajomy ma jakby mniejsza roznice na małych i duzych obrotach - bo wolne obroty ma wyzsze :?: .

Tak jak ktos napisał niektóre bmw (seria 7 chyba) maja elektryczne pompy do wspomagania obiegu płynu w ogrzewaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też z nawiewów leci gorące powietrze zarówno kiedy jadę jak i na postoju

i też mam klime manual,ale napewno z klima to nie bedzie miało nic wspólnego.Może to być raczej związane albo z nieprawidłowym odpowietrzeniem nagrzewnicy (pokretło ogrzewania musi być w pozycji otwarte podczas odpowietrzania ),ewentualnie nagrzewnica jest zakamieniona i zabrudzona wewnątrz ,moze zmniejszyła się przepustowośc na wejściu lub wyjściu z nagrzewnicy.

Jeśli BMW jest chorobą ,to ja nie chcę wyzdrowieć.


Mój mały czarny Diabełek 323Ti compact

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.