Skocz do zawartości

guma od przepływomierza bmw e36 316i


kebor

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

chcialbym sie odwiedziec czy warto kupic uzywana tą gume, czy nowa? moja jest juz popekana i lapie za duzo lewego powietrza

a i czy ta guma: http://moto.allegro.pl/guma-przeplywomierza-bmw-e36-323-328-asc-i3016177737.html

lub ta: http://moto.allegro.pl/guma-rura-przewod-przelywomierza-m52-e36-e39-i2989981595.html

bedzie pasowala do mojego modelu?

 

jesli ktos moze, prosze o wyslanie jakichs linkow z mozliwoscia zakupu tejze gumy, dobze by bylo jak bedzie uzywana, bo niestety funduszy brak, a przydalo by sie ją wymienic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, też się przymierzałem kiedyś do zakupu tej gumy, mam ten sam model auta. Wydaje mi się, że do naszych aut pasuje ta w linku podanym poniżej- ten drugi link. Najlepiej jednak byłoby podjechać w miejsce gdzie sprzedają używane części do aut, np. stacje demontażu pojazdów, sprawdzić na miejscu daną część czy jest taka sama i ewentualnie zakupić. Powiedz gdzie mieszkasz, jeśli Warszawa, Tomaszów Mazowiecki lub okolice to będę mógł doradzić dobre miejsca do zakupu. Natomiast jest jeszcze inna opcja, zupełnie po taniości i skuteczna. W tej gumie chodzi o to by silnik nie łapał lewego powietrza. Musi być zatem szczelna. Ja swoją uszczelniłem silikonem i owinąłem szczelnie taśmą izolacyjną. Wszystko jest oki. U mnie szczeliny były niewielkie więc poszło szybko, ale myślę, że i u Ciebie można to uszczelnić. Zdemontuj tą gumę, trzeba w tym celu zdjąć tylko filtr powietrza, rozkręcić 2 zaciski i zdjąć z przepływomierza. Przesmaruj gumę silikonem, szczególnie dobrze w miejscach pęknięć i poczekaj aż wyschnie silikon, a potem jeszcze owiń taśmą izolacyjną dokładnie. Myślę, że będzie działać bez zarzutu a silnik nie dostanie już lewego powietrza.Przynajmniej u mnie pomogło. Pozdrawiam:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, też się przymierzałem kiedyś do zakupu tej gumy, mam ten sam model auta. Wydaje mi się, że do naszych aut pasuje ta w linku podanym poniżej- ten drugi link. Najlepiej jednak byłoby podjechać w miejsce gdzie sprzedają używane części do aut, np. stacje demontażu pojazdów, sprawdzić na miejscu daną część czy jest taka sama i ewentualnie zakupić. Powiedz gdzie mieszkasz, jeśli Warszawa, Tomaszów Mazowiecki lub okolice to będę mógł doradzić dobre miejsca do zakupu. Natomiast jest jeszcze inna opcja, zupełnie po taniości i skuteczna. W tej gumie chodzi o to by silnik nie łapał lewego powietrza. Musi być zatem szczelna. Ja swoją uszczelniłem silikonem i owinąłem szczelnie taśmą izolacyjną. Wszystko jest oki. U mnie szczeliny były niewielkie więc poszło szybko, ale myślę, że i u Ciebie można to uszczelnić. Zdemontuj tą gumę, trzeba w tym celu zdjąć tylko filtr powietrza, rozkręcić 2 zaciski i zdjąć z przepływomierza. Przesmaruj gumę silikonem, szczególnie dobrze w miejscach pęknięć i poczekaj aż wyschnie silikon, a potem jeszcze owiń taśmą izolacyjną dokładnie. Myślę, że będzie działać bez zarzutu a silnik nie dostanie już lewego powietrza.Przynajmniej u mnie pomogło. Pozdrawiam:)

 

 

troche smarowalem sylikonem ale to tak, gdy guma byla zalozona, wiec pewnie zrobilem to malo dokaldnie, zdejme ją i zrobie jak powiedziales, zobacze czy da rade :)

tak w ogole jestem z kielc, gdyby ktos cos chcial doradzic

 

Te gumy z obu linków nie pasują one są do 1.8.Do 316-ki idzie długa rura.

 

idzie podobna guma, jak w linkach, tyle tylko, ze w 316i jest dodatkowa dziura(z mala dziurka obok) zabezpieczona korkiem plastkikowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no to Scyzoryk jesteś, bardzo lubię Góry Świętokrzyskie i moją Beatą byłem tam nawet kilka razy:) A i kilku znajomych stamtąd mam:) Z resztą masz na Miedziance zarąbistą giełdę więc z częściami nie powinieneś mieć problemów:)Na Miedziankę skocz w niedzielę rano, na pewno dostaniesz tą gumę. Ale najpierw zrób tą akcję z silikonem i taśmą izolacyjną,o której pisałem, moim zdaniem pomoże spokojnie :cool2: Pozdro Scyzoryku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rura dolotowa do 1.6 ma mniejszą średnicę od 1.8 tu wyjątek 1.8 m40 i innych a także jest o wiele dłuższa http://www.allegro.pl/guma-rura-przeplywomierza-bmw-e36-1-6-1-8-i3023078002.html a te co macie w linku to się nie nadają do m40 chyba,że macie m43

Głupcem jest ten kto przecenia sam siebie...

M.]@Ř¥

Moja e36 http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=189558

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.